Koltuk Döşeme

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Koltuk Döşeme Nedir Nasıl Yapılır?

Kumaşı eskimiş koltuklarınıza yeni kumaş geçirmek ve eskisinden daha yeni haline getirmek koltuk döşeme işlemidir. Koltuklarınızın kılıflarından sıkıldıysanız, yeni koltuk almak maliyetli geliyor ise koltuklarınızı döşeme yaptırabilirsiniz. İmalatçılar tarafından yapılan bu işlemler koltuk iskeletlerinin de yeniden yapılmasını sağlarlar. İlk olarak eskiyen oturma gruplarınız evinizden alındıktan sonra imalathaneye götürülür. Eskiyen kumaşlar sökülerek işe başlanır. Yeni geçirilecek olan kumaşlar kesilerek koltukların üzerine serilir. Zımba tabancası yardımıyla kumaş koltuğa sabitlenir. Eskisinden daha yeni görünen koltuklar son hali için yeniden gözden geçirilir. Koltuklarınızın yastıkları var ise aynı kumaştan yastıklara da geçirilir. İşlemi biten koltuk takımları evinize geri getirilerek başköşede yerlerini alırlar. 

Eskiyen Koltuk Takımlarınızı Atmayın

Eskiyen, kumaşları yırtılan koltuk takımlarınızı atmak yerine koltuk döşeme imalathanelerine vererek eskisinden daha yeni olmasını sağlayabilirsiniz. Yeni oturma grubu almak oldukça maliyetli olacağından sizler için de faydalı bir yöntem olacaktır. Koltuklarınıza geçirilecek olan yeni kılıfların kumaşlarını kendiniz seçebilirsiniz. Koltukçulardan ve internet sitelerinden de kumaşlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sadece kumaşı değil, koltuğun iskeletinde de sıkıntı var ise iskelet de yeniden yapılarak sağlam hale dönüştürülür. Koltuklarınızın şekli sıkıcı geldiyse, model değişikliği de yaptırabilirsiniz. İstediğiniz modeli ve rengi işi yapan ustalara söyledikten sonra yenilenecek olan koltuklarınızın yapım aşamasında da içiniz rahat bir şekilde bekleyebilirsiniz.

Koltuk Döşemede Kullanılan Kumaşların Özellikleri

Koltuklarınızın kaliteli olmasını istediğiniz takdirde koltuk döşeme işleminde kullanılan kumaşlardan en kullanışlı, kaliteli olanları seçmelisiniz. Koltuklarınızı yeniletmeden önce kumaş seçimi için internet üzerinden detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Kadife, tay tüyü, keten, sentetik gibi birçok kumaş türlerinden sizin ihtiyacınız hangisi ise en kullanışlı kumaş seçeceğiniz olacaktır. Günümüzde en çok tercih edilen tay tüyü kullanım yönünden de rahattır ve leke tutmaz. Küçük çocuklarınız varsa yiyecek ve içeceklerin dökülme riskine karşı tay tüyü kumaş seçebilirsiniz. Yeni evli çiftlerin tercih ettiği keten kumaş seçimi yaz mevsiminin uzun yaşandığı bölgelerde oldukça uygundur. Sizler de yaşam tarzınıza ve bütçenize göre en uygun kumaşları tercih edebilirsiniz.

 

Koltuk Döşeme Firmaları 

Yıpranmış, hasar görmüş koltuklarınızın değişimini yaptıracağınız firmanın güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Tanınmış olan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Koltuklarınızın eski halinden eser kalmayacak olan bu işlemde kendi alanlarında profesyonel olan kişiler çalışmaktadır. İstediğiniz kumaş ve modelleri seçtikten sonra koltuklarınızı teslim edebilirsiniz. Koltuk kaplama firmaları iskelet değişiminden koltuk boyama işlemine kadar her konuda imkân sunabilmektedirler. Tekli koltuklarınıza da oturma gruplarınıza uygun olarak kılıf geçirerek beraber kullanmanızı sağlayacaklardır. Günlük kullanım tarzından şık misafir odası takımlarına kadar her türlü kumaş geçirilerek yerleştireceğiniz odalara uygun tarzda yapılır. Ofisinizde kullandığınız eskimiş veya yıpranmış koltuklarınıza deri kumaş geçirterek şık ve ağır tarzda kullanabilirsiniz. 

 
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl