Butik Pasta

Butik Pasta hizmeti veren firmalardan teklif almak için Butik Pasta talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Butik Pasta

Genelde butik pasta denildiği zaman, insanların aklına ilk olarak şeker hamurundan yapılan pastalar gelmektedir. Fakat butik pasta bu değildir. Butik pasta, tüm özel günlerde kullanılabilecek, özel davetiyelerde baş tacı olarak yer alan pastalardandır. Bu pastaların yapımı diğer pastalara nazaran daha zahmetlidir. Çünkü diğer pastalar, hazır bir şekilde bekletilebilirken butik pastalar anında özel olarak hazırlanıp satılmaktadır. Kişilerin siparişi üzerinde hazırlanabilen bir pasta çeşididir. Bu pastayı hazırlayıp bekletmek mümkün değildir. Butik pastanın hoş görüntüsü ve tasarımı, birçok kişinin tercih sebebi olmaktadır.

Butik Pasta Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tasarım ve lezzet olarak butik pastayı tercih edenlerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar, daha kaliteli bir hizmet alınmasını sağlamaktadır. Bir butik pasta hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken durumlar, şu şekilde sıralanabilmektedir.

  Butik pastalar özel şefler tarafından, özenilerek hazırlanmaktadır. Bu duruma çok dikkat etmek gerekmektedir. Butik pasta içerisinde kullanılan yumurta malzemesinin beyazı ve sarısı ayrılırken çok dikkatli olunmalıdır. Eğer ki dikkat edilmeyip ölçü bozulursa pasta tamamen boşa gitmektedir. İstenilen figür ve tasarımlara çok iyi bir şekilde karar vermek gerekmektedir. Daha önce hazırlanan bir pasta modeli varsa, bunlar incelenilerek fikir edinilmelidir. Pasta içerisinde kullanılacak olan şeker hamurunun kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.
Pastada kullanılacak olan renk tonlarına çok iyi bir şekilde karar vermek gerekmektedir

Butik Pastanın Diğer Pastalardan Farkı Nedir?

Butik pastaların diğer pastalardan daha farklı bir yerde bulunmaktadır. Butik pastalar herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanmaktadır. Katkı maddeleri maliyeti düşüreceği için tercih edilmektedir. Fakat bu durum butik pastalar için geçerli değildir. Butik pastalarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Yiyen kişilerin damağında unutulmaz tatlar bırakmaktadır. Aynı lezzet sıradan pastalarda bulunamayabilir. Kişiye özel tasarımlarda şeker hamurları kullanıldığı için, seçimler çok iyi bir şekilde yapılmalıdır. Sıradan pastalarda keklerin kabarması için kullanılan ovaleks maddesine rastlamak mümkün değildir. Bu pastayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden birisi de budur.

Butik Pastalar Neden Pahalıdır?

Butik pastaların diğer pastalara nazaran biraz daha pahalıdır. Çünkü butik pasta yapmak daha zahmetlidir. Butik pasta önceden hazırlanamayacağı için, içerisinde hangi malzemelerin kullanılacağı ve ne kadar maliyetli tutacağı, sonradan öğrenilebilmektedir. Butik pastanın fiyatı ancak pasta tamamlandıktan sonra öğrenilebilmektedir. Özel günlerde tercih edilen pastaların fiyat açısından da müşteriyi tatmin etmesi gerekmektedir. Fakat yinede çok iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. Verilen para, içeriğinde kullanılan maddeye göre belki de o kadar pahalı olamayabilmektedir. Butik pastalar, unutulmaz tatlar sunduğu için, ortaya çıkacak fiyatlara da hazırlıklı olunmalıdır. Bu pasta  tercih edilecekse, hizmet doğru yerden ve kişilerden alınmalıdır. Alelade yapılan bir tercih, sonunda hüsrana uğranılmasına sebep olabilmektedir. Araştırmaların bu yönde yapılması çok önemlidir.

 

Benzer talepler

 • Hangi Kutlama İçin Pasta İstemektesiniz?: Diğer
 • Pasta Kaç Kişilik Olacak?: 10
 • Açıklama
  baby shower için penbe beyazlı bebek balon detaylı pasta
 • Hangi Kutlama İçin Pasta İstemektesiniz?: Belirtilmedi.
 • Pasta Kaç Kişilik Olacak?: Belirtilmedi.
 • Açıklama
  Acildir.10 kişilik üzerinde hemşire olan pasta

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Özel günlerinizi renklendirecek, tasarımlarıyla güne özel anlam katacak butik pastalar diğer pastalara göre farklıdır. Çünkü yapılan tasarım süslemelerinden, içinin lezzetine kadar her şey size özeldir. Butik pastalarından üzerine size özel süslemeyi yapabilmek için şeker hamuru kullanılır. Kargo ile butik pasta gönderimi de sizlere kolaylık sağlamaktadır. Butik pasta hizmeti alacağınız zaman dikkat etmeniz gerekenler;

  • Butik pasta tercihinizi yapmadan önce pastacınızın daha önceki yapmış olduğu pasta görsellerini gözden geçirin.

  • Pastanızı sipariş vermeden önce katkı maddesi içerip içermediğini öğrenin.

  • Butik pastanın şeker hamurunun kaliteli olmasına dikkat edin.

  • Seçeceğiniz tasarımın özel gününüze anlam katacak olmasına dikkat edin, konseptle alakasız tercih yapmamak için pastacınızdan fikir alın.

  • Tasarımınızın içeriğine uygun renk tonlarını seçin.

  • Eğer bir düğün pastası yaptırıyorsanız gelinliğin rengi kadar beyaz ve zarif bir tercih yapmalısınız.

  • Çocuğunuz doğumunu beklerken baby shower yapacaksanız, doğum gününü kutlayacaksanız ve ya diş çıkarmasını kutlayacaksanız, çocuğun cinsiyetine ve sevdiği şeylerin özelliklerine göre tercih yapmanız gerekir.

  • Yetişkin birinin doğum günün kutlayacaksanız onun dikkatini çeken hobilerinden ya da mesleğini içeren figürler tercih edebilirsiniz.

  • Nişan pastası yaptırmak istiyorsanız, nişan elbisenizin rengine uygun bir renk seçmelisiniz.

  • Sevgililer gününü kutlayacaksanız mutlaka kırmızı ve kalp içeren bir tema tercih etmeniz gerekir.

  • Butik pastanın yanına görünümü zenginleştirmek için, butik pasta tasarımına uygun mutlaka cupcake ve kurabiye siparişi de vermelisiniz.

  • Pastanın içeriğini kendi damak tadınıza göre seçin.

  • Butik pasta siparişi verirken içeriğine uygun krema ve meyve tercihi yapmalısınız.

  • Butik pastalar oldukça doyurucu olduğu için bir dilimi yeterli gelecektir. Bu nedenle kişi sayınıza göre sipariş vermeyi unutmamalısınız.

  • Butik pastanın üzerine yazılacak yazıyı önceden belirlemelisiniz. Sonrasında belirlemeniz halinde pasta modeliniz bozulacaktır.

  • İstediğiniz butik pastaya biçilen fiyatı diğer butik pasta fiyatlarıyla karşılaştırmanız maddi açıdan size avantaj sağlayacaktır.

  • Kısıtlı bir bütçeniz varsa çok katlı olması yerine tek katlı butik pasta tercihi yapmalısınız.

  • Kargo ile butik pasta hizmeti alacaksanız istediğiniz saatte gelmesini isteyin ki, zamanlama sorunu yaşamayın.