Grafik Tasarımı

Grafik Tasarımı hizmeti veren firmalardan teklif almak için Grafik Tasarımı talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Grafik Tasarımı

Bir iletiyi hedef kitlesine ulaştırmak için iki boyutlu ya da üç boyutlu bir düzlem üzerinde farklı renkler ve çizimler ile görünebilir hale getiren uygulamaya grafik tasarımı denir. Denge, hizalama, karşıtlık, yakınlık ve oran dikkate alınarak oluşturulur. Kitap, dergi, film tasarımı, billboard ve ambalaj gibi yaratıcı figür gerektiren alanlarda kullanılır. İnternet çağının yaşandığı günümüzde çok büyük bir öneme sahiptir. Doğru ve etkili grafik tasarımı yapabilmek için mutlaka eğitim alınmalı ve bu alanda kullanılan bilgisayar programlarına çok hâkim olmalıdır. Genel olarak bakıldığında çok karışık bir durum gibi görülse de eğitim alındıktan sonra kolay bir sistemdir. İnternet üzerinden satış yapan tüm firmalara çok büyük kazançlar sağlar.

Grafik Tasarımı Hangi Alanları Etkiler

Grafik tasarım alanları genel olarak bakıldığında çok büyük bir alana sahiptir. Etrafımızda gözümüzle gördüğümüz her ürün bir grafik tasarım ürünüdür. Bununla birlikte en sık kullanıldığı alanlar, web tasarımı, internet sitelerinin kurulumu, televizyon, tekstil, endüstriyel tasarım, matbaa sektörü, ambalaj üretimi ve afiş üretiminde çok sık tercih edilir. Etkilemediği bir alan yok diyebiliriz. Temel amacı tasarım ihtiyaçlarını belirlemek ve yön vermek olduğu için çok önemlidir. Bu hizmet mutlaka eğitim almış kişilerden alınmalıdır. Özellikle şirketler ve yeni kurulan işletmeler için büyük etkiler oluşturur. Olumlu etkilenmek için profesyonel kişiler ile çalışılmalıdır.

Grafik Tasarımın Faydaları

  Grafik tasarımı kullanıcılarına büyük faydalar sağlar. Sıralayacak olursak;
 • Firmaların ve markaların hedef kitlelerine internet üzerinde görsel bir imaj verir.

 • Web sitesi içerisinde bulunan yazıların, resimlerin ve renklerin bir düzen içerisinde kurulmasını sağlar. Bu sayede kullanıcılar site içerisinde dolaşmaktan keyif alır.

 • Firmalara çözüm bulmada zamandan kazanç sağlar. Pratik çözümler oluşturur.

 • Markaların doğru ve en etkili şekilde tanıtılmasını sağlar.

 • Şirketlerin müşteri kapasitesini kısa sürede dünya geneline çıkartmalarını sağlar.

 • Şirketlerin e-ticaret potansiyelini önemli ölçüde artırır.

Sıraladığımız bu faydalardan yararlanmak için mutlaka profesyonel tasarım yapan ve firmaların rakip analizlerini ön gören grafik tasarımı ajansları ile çalışmalısınız.

Grafik Tasarımın Önemi Nedir?

Grafik tasarımı şirketlerin amacını tüm hedef kitlesine net şekilde ulaştırır. Müşterileri ile 7/24 iletişim halinde kalmalarını sağlar. Doğru tasarım sayesinde müşterilerin web sitesine erişimini en hızlı ve verimli hale getirir. Arama motoru dostu olmayı sağlar ve ilk sıralarda yer almalarına yardımcı olur. Kaliteli şekilde yapıldığı zaman müşterilerin markaya güvenlerini artırır. Grafik tasarımı göründüğünden daha önemli bir işlemdir. Bir firma sektörde başarılı olmak için bu alana mutlaka yeterli bütçeyi ayırmalıdır.  Firma kazancını artırmak, geniş kitlelere kısa sürede ulaşmak ve marka imajını korumak için sürekli yenilenen ve gelişen tasarıma ihtiyaç vardır. Bu nedenle markalar grafik tasarımı göz ardı etmeden gereken önemi vermelidir.

Benzer talepler

 • Tasarımı Nerede Kullanacaksınız?: Katalog
 • Tasarım Baskıya Uygun mu Olacak?: Evet, baskı formatına uygun olsun.
 • Açıklama
  yaklaşık 150 sayfalık katalog için::
  -kapak tasarımı
  -iç sayfa tasarımı
  -verilerin yerleştirilmesi ( excel olarak veriler tarafımızdan hazırlanacaktır)
  Şubat ayı başında son düzenlemeler yapılacak fiyatlar eklenecektir.
 • Tasarımı Nerede Kullanacaksınız?: Belirtilmedi.
 • Tasarım Baskıya Uygun mu Olacak?:
 • Açıklama
  Facebook reklamlarında kullanmak üzere 1200x628xp ölçülerinde 2-3 adet görsele ihtiyacımız var. Ödeyebileceğim maximum tutar 30-40TL dir. Facebook reklamında kullanacağımız için %20 text kuralına uyulması gerekli.

  Firma adı : Fit Massa (Anlaşılınca logo gönderilecek)
  Slogan: Diyetisyen eşliğinde beslenmeyi kapınıza getiriyoruz.
  Fiyat bilgisi anlaşıldığında verilecek.

  Daha önce yaptığınız örneklerin linklerini gönderirseniz sizi seçmemde önemli rol oynar. Teşekkürler.
 • Tasarımı Nerede Kullanacaksınız?: Belirtilmedi.
 • Tasarım Baskıya Uygun mu Olacak?:
 • Açıklama
  İstanbul'da freelancer olarak Logo Tasarım, Katalog, Kurumsal Kimlik, Baskı çalışmaları, grafiklerin baskıya hazırlanması gibi tasarım ile ilgili tüm konularda uzman derecede hakimiyetim vardır.
  Fiyat bilgisi için lütfen irtibata geçiniz.

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Tasarlattığınız grafik baskı formatına uygun olacak ise belirtmeyi unutmayınız.

  • Tasarlanacak grafiğin hangi alanda kullanılacağını belirtmeniz renk uyumu için tasarımcının işini kolaylaştırır ve daha güzel bir sonuç ortaya çıkar.