Oto Boya Kaporta

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Araçlar üzerinde zaman içerisinde çeşitli çizikler, paslanmalar ve çürümeler meydana gelebilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak adına oto boya kaporta işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Uygulama esnasında yapılacak boyanın, arabanın orijinalliğini bozmaması çok kıymetli olmaktadır. Aynı zamanda parçaların değişimine gerek kalmaması önemli bir durumdur. En iyi oto boya kaporta ustalarını isimdustu.com üzerindeki ilanlardan bulabilirsiniz.

Kaporta boya uygulamasını gerekli teknik donanıma sahip kişiler yapmalıdır. Doğru işlemler ile boyanmayan kaportalar, beklenen verime ulaşamamaktadır. Seçim konusunda gerekli hassasiyet gösterilmezse, ortaya kötü tablolar çıkmaktadır. İlk etapta sorun yok gibi görünse bile daha sonra çeşitli arızalar oluşabilir. Özellikle hasarlı araçlara yeni parçalar ekleneceğinden, bu parçaların sağlam şekilde yerine takılması gerekmektedir.

Kaporta Boya Nedir?

Kaporta Boya işlemi aracın üzerinde zamanla oluşan paslanma, çizik, belirli çürümeler ve buna benzer şeylerden dolayı yapılan bir işlemdir. İşimDüştü'de ki uzmanlarımız arabanızın orijinal halini bozmadan ve neredeyse hiçbir parça değişikliği olmadan boya işlemi gerçekleşir.

Oldukça yüksek bir teknik bilgisi gerektiren kaporta boya işlemini yaptırdığınız kişiye özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz. Aksi taktirde aracın olumsuz yerlerini de boyayan kişi istemediğiniz bir şekilde aracı size sunabilir. Aracın hasarlı bölgesinde ise değişim gerçekleşecekse o alan düzgün bir hale getirilerek yeni parça eklemesi yapılır. Gelecek zamanlarda istemeyeceğiniz bir hata veya eksiklik meydana gelmemesi içinse eklenen parçalar en doğru şekilde yerine oturtulur.

Kaporta Boya Ustası Arıyorum

Oto kaporta boya ustası ararken ince eleyip sık dokumak oldukça faydanıza olacaktır. Site üzerinde verilen ilanları aradığınız özelliklere ve bütçenize göre sıralayarak hizmet alabilirsiniz. Ustalar hakkında yapılan yorum ve puanlamaları göz önünde bulundurarak kolay bir biçimde seçim yapabilirsiniz. İlan sahiplerine mesaj gönderebilme avantajıyla detaylı şekilde bilgi sahibi olabilmenizde mümkün olmaktadır.

Araç Kaporta Boya Nasıl Yapılır?

 

Araç kaporta boya işlemleri belirli aşamalar takip edilerek yapılmaktadır. Bu aşamalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Öncelikle araçların yüzeyleri üzerinde yoğun bir temizlik çalışması yapılır. Bu temizlik normal seviyenin üzerinde olur.
  • Kaporta üstündeki çizik, pas ve çürükler giderilerek, uygulamaya devam edilir. Aracın kaportasında kesinlikle hiçbir gözenek bırakılmaz.
  • Daha sonra macun ve astar işlemleri özenle tamamlanır.
  • Son olarak belirlenen renk doğrultusunda boyama aşaması tamamlanır.

Sorunsuz bir biçimde işlemlerin son bulmasıyla beraber, araç kuruması için bekletilir. Bu kuruma süresi mevsimsel şartlara göre değişebilmektedir.

Yapılacak boyanın tam olarak etkisini göstermesi ve kusurları gidermesi, aracınızı eski haline ve hatta daha güzel bir düzeye çıkarabilmektedir. Müşteri beklentilerine etkili çözüm yolları ve uygulamalar ile karşılık veren ustalar, sonuçların güzelliğine doğrudan etki eder. En çok yararı kazanabileceğiniz oto boya kaporta işlemleri adına karar aşamasında dikkatli şekilde davranırsanız, harika sonuçlarla hızlıca buluşabilirsiniz.

Pasta ve Cila İşleminin Uygulanması

Kaporta boya işlemi arasında uygulanan bu yöntem sıvı bir zımparalama işleminden ibarettir. Aracın ilk kullanılmaya başlandığı günden bugüne kadar oluşan çizikler ve paslanmalar tamamen giderilir. Son halinden farklı görünüşe kavuşan araç tamamen boyanma işleminden de kurtulmuş olur.

Oto Boya Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Kaporta boyası yapılırken araç üzerindeki bozulmalar ve oksit kalıntılar doğru olarak tespit edilmelidir. Eğer araç kaza yaptıysa veya herhangi bir nedenle kaporta üzerinde yamulma gibi durumlar varsa, öncelikle bu sorunlar giderilmelidir. Gerekli düzeltme ve temizleme işlerinin bitmesiyle araç boyanabilir hale getirilmelidir. Güneş yanığı lekeleri ve yüzeysel çizikler için üzerine astar veya macun uygulanacağından ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur.

Dikkat edilmesi gereken en önemli kısımlar gözeneklerdir. Pas ve çürüme kalıntılarının gözenekler içerisinde kalması veya temizlenmemesi kısa sürelerde daha büyük sorunlara yol açar. Temizlenmesi zor bölge ve durumlar için mutlaka kimyasal çeviricilerin kullanılması gerekmektedir. Bu maddeler pası metale çevirmektedir. Aracın temizliğinden sonra astar ve macun adımları titizlikle uygulanmalıdır.

Araç Kaporta Boya Ölçümü

 

Araç kaportası boya ölçümü, en kritik noktalardan biridir. Boya ölçümü işlemi ilk olarak gözle yapılmaktadır. Genel bir inceleme aşamasından sonra çeşitli cihazlar yardımıyla araca özenli bir boya ölçümü yapılmaktadır. Kullanılan profesyonel cihazlar sayesinde ölçüm kolaylaşmaktadır. 

Aracın hasarlı kısımlarının tekrar orijinal renge boyanması için boya ölçümü oldukça önemlidir. Böylelikle herhangi bir göze batma durumu yaşanmadan istenilen bölge boyanabilmektedir. İsteklerinize göre aracınızın tamamını dilediğiniz renge boyatmanızda mümkün olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Oto Kaporta Boya Ustaları ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

Oto boya kaporta ustalarına ulaşmanız, sitemiz üzerinden oldukça kolay olmaktadır. İşinde uzman ustalar tarafından verilen ilanlara bakarak, hizmet alacağınız ustanın belirlenmesi konusunda hızlıca sonuç alabilirsiniz. İlanları beklentilerinize göre sıralayabilir ve ustalara mesaj atabilirsiniz. Mesajlarınız sonucunda alacağınız cevaplarla genel anlamda fikir edinebilirsiniz.

Oto Kaporta Boyama Nasıl Yapılır?

Kaporta boyama işleri araçlar için ciddi bir işlemdir. Özenli şekilde tamamlanması yüzünüzü güldürecektir. Araç üzerinde meydana gelen hasarlar ve aşınmaların giderilmesi için detaylı temizlik yapılır. Çürük ve paslar çeşitli tekniklerle yok edilir. Temizlik sürecinden sonra astar ve macunlama yapılarak boya işlemi başlatılır. Boyanın istenilen şekilde tamamlanması, konusunda uzmanların yardımıyla olmaktadır.

En İyi Oto Kaporta Boya Nerede Yapılır?

Oto boya kaporta konusunda en iyi hizmet, deneyimli ve ne yapması gerektiğine hakim ustaların bulunduğu yerlerde yapılmaktadır. Aracınızın kaportası için boyama ihtiyacı duyduğunuzda verilen hizmetlerin referanslarına bakmak avantaj kazandırır. İşlemleri tamamlanan önceki kullanıcıların anlattıkları size yol gösterebilmektedir. İlanlara verilen puanlarda iyi hizmet için fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Kaportacı Boya Yapar Mı?

Her kaportacı boyama işlemlerini yapmamaktadır. Boyama adımları hakkında eğitim alan veya bu yönde çalışmalar gerçekleştiren kaportacılar araçlarınızı boyayabilir. Oto boya kaporta işlemleri için profesyonel anlamda destek alarak istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Piyasa şartları hakkında bilgi sahibi olmak ekstra önemlidir. Normal fiyatların çok altında hizmet verenlerle çalışmadan önce ustalık durumu sorgulanmalıdır.

Kaporta Boya Ne Kadar Tutar? 

Oto kaporta hizmetlerinin ne kadar tutacağını aracın durumu belirlemektedir. Aracınız hasarlıysa, öncelikle bu hasarların giderilmesi gerekir. Hasar durumu gibi bir diğer belirleyici etken aracın yıpranma durumudur. Araç üzerindeki lekelerin ve kalıntıların giderilmesinin ne kadar uğraştıracağı ve ekstra kullanılacak kimyasal maddeler fiyatları etkiler. Kaza sonrası ek parçalar takılma gerekliliği de fiyatları değiştirmektedir. Oto kaporta boya fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaporta Boya İşlemi Kaç Gün Sürer?

Kaporta boyama işlemi, basit gibi görülebilen ama titiz bir çalışma gerektiren hizmettir. Tıpkı fiyatlarda olduğu gibi sürelerde aracınızın durumu çerçevesinde belli olur. Kimi boyama adımları hasar durumu olmamasıyla çabucak tamamlanabilir. Bazı araçlardaysa bulunan hasar durumu sürelerin uzamasına sebep olmaktadır. Temizlik işlemleri sonucunda astar ve macun uygulaması da süreyi etkiler.

Araç Kaporta Boyadan Önce Neler Yapılmalı?

Oto boya kaporta işlemlerine geçmeden önce aracın boyanabilir konuma getirilmesi gerekmektedir. Araç üstündeki tüm zedeleyici durumlar ortadan kaldırılmalı ve gözenek kalmadığından emin olunmalıdır. Pas gibi oluşumların gözenekler içerisinde kalması, boyama işlemlerinin uzun ömürlü olmamasına sebep olacaktır. Boyamaya başlamadan önce aracın tüm kaportası detaylıca kontrol edilmelidir.

Kaporta Boyadan Sonra Ne Yapılır?

Kaportanın boyanması sonrasında kuruma aşaması dikkatlice tamamlanmalıdır. Bu süre zarfında boya üzerinde olumsuz etkilerin olmaması adına tedbirler alınmalıdır. Araç boyası tamamlandıktan sonra kuruma süresi üzerinde özellikle havanın derecesi etkili olmaktadır. İklim şartlarına göre kaporta üzerine uygulanan boyanın tam anlamıyla kuruması birkaç gün sürebilmektedir.

Kaporta Boya Aracın Değerini Düşürür Mü?

Aracın değerinin düşmemesi için oto boya kaporta uygulamalarını işinin ehli ustalar yapmalıdır. Estetik görüntüyü bozan ve orijinal renkten uzak şekilde yapılan boyalar, araç değerini direkt olarak etkileyecektir. Bu yüzden isimdustu.com sayfamızdaki ilanlara bakarak deneyimli ustalardan hemen hizmet almaya başlayabilirsiniz. Aradığınız hizmeti bulabilmeniz adına her zaman yanınızda olmaya devam ediyoruz.

 

15,000.00₺

Ankara
Mamak bölgesindeyim rangerover 2017 model arabamı komple siyaha boyatacağım fiyat nedir?

10,000.00₺

Ankara
Opel corsa aracıma komple boya yapılacak en uygun fiyat nedir?

3,000.00₺

İstanbul
Arabamın sol kısmı sürtünde hafif bir boya lazım ne kadara olur?
  • Araç markası?:Ford Focus
  • Aracınızın Markası:
  • Aracınızın Modeli:
  • Aracınızın Şuanki Rengi:Beyaz
  • Hangi renge boyatmak istiyorsunuz?:Beyaz
  • Model:

2,500.00₺

Adana
Ford fiesta aracımın sol kapısnı vurdum o kısmı boyanacak ücret lütfen

2,000.00₺

Adana
Merhaba aracımın kaporta kısmını boyatmak istiyorum fiyat nedir?
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans