Masaj

Kategoriler

Fiyat

İl

İşim Düştü'de Masaj Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Masaj ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Masaj ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Masaj hizmetin yapılsın


Masaj yaptırmanın hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak vücudumuza pek çok faydası bulunmaktadır. Özellikle vücutta ayak tabanı, avuç içi ve boyun bölgesi gibi masaj noktalarına doğru tekniklerin uygulanması kişinin sağlığı için oldukça yararlıdır. Ama yanlış uygulanan masaj tekniklerinin yararından çok zararını görebilirsiniz. Bu sebepten dolayı da profesyonel masaj salonları, masaj yaptırmak isteyen kişilerin ilk tercihi olmalıdır.


İnsanların kendini yorgun ve bitkin hissettikleri zaman masaj yaptırmaya ihtiyaç duyarlar. Masaj yüzyıllar öncesinde ortaya çıkmış ve günümüzde de profesyonel olarak yapılmaya devam etmektedir. Çok çalışma ve yorucu işler yapma sonucu kasların kasılmasına en iyi gelen şey elbette ki masajdır. Aynı zamanda masaj ağrıları ve acıları geçirme özelliğine sahiptir. Aşırı stres yaşama ve kasların kalınlaşmasını azaltmak adına insanlar masaj salonlarına akın ederler. Hatta maddi yönden iyi durumda olan kişiler masajları ile ünlü olan ülkeleri ziyaret ederek buradaki masaj türlerini de deneyimlerler. Tarih olarak çok eski zamanlara dayanan masajın pek çok farklı tekniği ve uygulama şekli bulunur. Masajın tarihi en az 2 bin yıl önce Mısır tarihine dayanmaktadır. Masaj kasları gevşetmenin yanı sıra tedavi olarak Da sıkça tercih edilmektedir. Masaj tedavisinden iyi bir sonuç almak için mutlaka bu işi profesyonel kişilere yaptırmak gerekir. Profesyonel olmayan kişilere yaptırılan masajlardan zararlı sonuçlar alınmaktadır. Masaj iç organlara, deriye, deri altı hücrelere, metabolizmaya ve kan dolaşımına çok iyi gelmektedir.


En İyi Masaj Salonları


Masaj yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri en iyi masaj salonlarının hangileri olduğudur. Hem uygun fiyata kaliteli hizmet veren hem de profesyonel masözlere sahip olan bir masaj salonu bulmak istiyorsanız sitemizde size yakın olan masaj salonları hangileri görüntüleyebilir ve istekleriniz doğrultusunda size en uygun masaj salonundan randevu alabilirsiniz.


En Yakın Masaj Salonunu Bul


Masaj yaptırmak istiyor ama evinizden çok uzak bir masaj salonuna da gitmek istemiyorsanız, sitemizde bulunan ''En yakın masaj salonunu bul'' seçeneğini kullanabilirsiniz.  Bu sayede bulunduğunuz her yerde size en yakın masaj salonlarını görüntüleyebilir ve kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.


Masaj Vücuda Faydaları Nelerdir?


Tıbbı bir ihtiyaç olarak bilinen masaj kan dolaşımını iyileştirme, sinir sistemini düzenleme ve kas dokularını en iyi duruma getirme gibi pek çok faydaya sahiptir. Rahatlatıcı özelliği ile bilinen masajı yapmak için el ya da değişik masaj aletleri kullanılabilir. Ağrıları giderme konusunda pek çok farklı tekniği bulunmaktadır. Masaj kelimesi Arapçadan gelen bir kelimedir. Anlamı ise bastırma ya da dokunmadır. Ayrıca Yunanca yoğurma anlamına da gelmektedir. Darbe alan dokulara masaj uygulama işlemleri yapılarak darbe sonucu oluşan kas ezilmesi tedavi edilmiş olur. Yavaş bir metabolizmaya sahip olan kişilerin masaj sonucu metabolizmalarının hızlandığı bilinmektedir. Aynı zamanda sinir sistemi ve lenf sistemi problemleri yaşayan kişilerin tedavisinde de çeşitli masaj teknikleri kullanılır. Masajın kan dolaşımını düzenleme gibi bir özelliği de mevcuttur. Masaj ile damarlar genişler ve daha çok kan gelmesi sağlanmış olur. İnsanları hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak oldukça rahatlatan bir işlem olmaktadır.


Masajın Türleri Nelerdir?


Birçok türü olan masaj uygulamasında çok tercih edilenler arasında baş masajı vardır. Aynı zamanda klasik masaj, bacak ve kol masajı, sırt masajı, taş masajı aroma terapi masajı gibi masaj türleri de vardır. Aroma terapi masajları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. İnsanların rahatlaması için yaptığı pek çok uygulamalar arasında masaj ilk sırada gelmektedir. Amatör olarak uygulanan mesajlar genelde rahatlatma amacıyla yapılır. Profesyonel yapılan masajlar ise daha çok tedavi amacıyla yapılır. Masaj uygulamasının pek çok tekniği bulunmaktadır. Uzman sıfatını kazanmak isteyen kişilerin masaj alanında profesyonel bir eğitim alması gerekir. İnsan sağlığına pek çok faydası bulunan masaja günümüzde ulaşım oldukça kolaydır.


Masaj Nasıl Yapılır?Masaj, vücuttaki kas ve kramp ağrılarını iyileştirmek, stres atmak ve kan dolaşımını hızlandırmak için uygulanan gerek fiziksel gerek zihinsel olarak oldukça yararlı bir işlemdir. 


Her şeyde olduğu gibi masaj yaparken de belirli adımları uygulamak gerekmektedir. Böylece hem istenilen verim alınmış olur hem de zararlı teknikler kullanılmasının önüne geçilir. Bu adımlar:


 1. Masaj için hazırlık yapın. Mumlar ve aromaterapik yağlarla rahatlatıcı bir ortam yaratın.
 2. Masaj malzemelerini hazırlayın. Uygulanacak masajın türüne ve masaj yaptıracak kişiye göre gerekli yağları, kremleri hazırlayın.
 3. Masajın türüne göre masaj yaptıracak kişinin doğru pozisyonda olduğundan emin olun. Örneğin ayak masajı yaparken masaj yapılan kişinin genellikle oturur bir pozisyonda olması gerekmektedir.
 4. Masaj yaparken basıncı doğru uyguladığınızdan emin olun. Kişinin isteğine, vücut tipine, sağlık durumuna ve masajın uygulandığı bölgey uygun olarak baskı uygulanmalıdır.
 5. Doğru teknikleri uygulamak oldukça önemlidir. Hassas olan bir bölgeye uygulanan yanlış bir teknik sağlık açısından riskli sonuçlara sebep olabilir. Bu sebepten dolayı da kişinin fiziksel durumunu ve isteklerini göz önünde bulundurarak masaj tekniğini uygulamak gereklidir.
 6. Masaj sonunda kişinin rahatlaması için süre tanıyın ve sonra masaj seansını bitirin.


Son olarak, masaj yaparken kişinin rahat olduğundan ve doğru pozisyonda olduğundan emin olmayı unutmayın. Ayrıca masaj sırasında uyguladığınız doğru basınç ve sürekli bir ritim kullanmak, kişinin rahatlamasını ve iyileşme sürecinin hızlanmasını sağladığını unutmayın. 


Masaj Yapılırken Kullanılan Malzemeler 


Masaj yapılırken masözler tarafından sıklıkla kullanılan belirli malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeler masajın bir parçası olup, sizi daha fazla rahatlatmaya yardımcı olurlar. Masözler tarafından evde masaj yapma hizmeti verirken kullanılan bu malzemelerden bazıları şunlardır:


 • Aromaterapik masaj yağları: Uçucu masaj yağları kaygan özelliği sayesinde masajın daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlayan aromaterapik yağlara denir. Sakinleştirici ve rahatlatıcı özellikleri sayesinde çoğu masaj çeşidinde kullanılırlar.
 • Kremler, pudra gibi kozmetik ürünler: Kişinin cilt türüne bağlı olarak, masaj öncesi krem veya pudra kullanılması oldukça yaygın bir işlemdir. Cildi yağlı olan kişilere pudra uygulanırken, daha kuru bir cilde sahip olan kişilere de krem uygulanır. Böylece cilt masaj için hazır bir hale getirilir.
 • Masaj aletleri: Masaj aletlerinin farklı özelliklere sahip birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırmasının yanı sıra masajın daha verimli olmasını da sağlar. 

Masajın etkisini artırmaya yardımcı olan masaj malzemeleri, kişinin cilt tipine ve istediği masaj tekniğine bağlı olarak değişebilmektedir.


Vücutta Masaj Noktaları  


Vücudumuzda bulunan belirli masaj noktaları bulunmaktadır. Bunlar, masaj terapistlerinin en çok odaklandığı ve masaj uyguladığı yerlerdir. Bunun sebebi ise bu noktaların belirli organlarımızla olan bağlantısıdır. Örneğin iki gözün ortasında bulunan nokta; sinüs, burun tıkanıklığı ve anksiyete sorunlarına sahip olan kişileri rahatlatmak için idealdir. Bu noktalara başka örnekler verecek olursak:


 • Başparmak ve işaret parmağının arası: Baş ağrısı, migren ve strese iyi gelir.
 • Göğüs kafesinin ortası: Kronik yorgunluğa iyi gelen masaj noktalarından biridir.
 • Ayak bileği ve aşil tendonu arasında bulunan nokta: Vücuttaki ağrılara ve idrar yolu hastalıklarına iyi geldiği söylenir.
 • Ayak tabanı ve parmakları: Uyku sorunlarına iyi gelir.

Sahip olduğunuz sağlık sorunlarına bağlı olarak masaj yapma tekniğini seçerseniz, hem masajdan sonra çok daha iyi hissedersiniz hem de zamanla sağlık sorunlarınızın azaldığını görebilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Masaj Çeşitleri


Masaj yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri, hangi masaj tekniklerinin en iyi ve en çok tercih edilen teknik olduğudur. Aşağıdaki listede en çok tercih edilen masaj çeşitlerini inceleyebilir ve size en uygun olanını öğrenebilirsiniz.


1. Thai Masajı


Tayland'da ortaya çıkmış olan ve adını da oradan alan Thai masaj tekniğinde, vücudun belirli noktalarına basınç uygulanır. Bu şekilde vücut rahatlar ve gevşer. Çoğu masaj tekniğine kıyasla biraz daha sert ve ağrılı bir yöntemdir. Genellikle 60-90 dakika süren bu masajı çoğu masaj salonunda bulup yaptırabilirsiniz.


2. Aromaterapi Masajı


Aromaterapi masajı, gevşetici özelliğe sahip olan, ayrıca özel olarak seçilmiş doğal yağların kullanılması ile uygulanan bir masajdır. Bu yağlar, kişinin vücuduna ve ihtiyacına özel olarak seçilir ve masaj sırasında yağı olarak kullanılır. Aromaterapi masajının faydaları arasında vücudu rahatlatması ve stresi azaltması bulunmaktadır.


3. Yüz Masajı


Yüz masajı pek çok faydaya sahip olan ve yüze belirli tekniklerin uygulanması ile yapılan bir masaj türüdür. Yüzün kaslarını rahatlatmak, cildi beslemek ve ciltteki toksinleri atmak için yapılan yüz masajı, boyun bölgesindeki rahatsızlıklara da iyi gelir.


4. Gua Sha Masajı 


Gua sha masajı, gua sha masaj tekniğinin kullanılmasıyla uygulanan bir geleneksel Çin masaj tekniğidir. Gua sha taşının cilde baskı yapması ile uygulanan bu masaj tekniği, cildin genç ve canlı gözükmesini sağlar. Ayrıca stres atmak için de kullanılan bir masaj tekniğidir. Bu masaj türünde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin cildine uygun bir gua sha taşı seçmektir.


Sıkça Sorulan Sorular


Masaj Yaptırma Ücretleri Ne Kadar?


Masaj yaptırma ücretleri, masajın türüne, seans süresine ve yerine göre değişiklik gösterebilir. Bu sebepten dolayı da kesin bir fiyat bilgisi vermek yanıltıcı olabilir. Sitemizde yer alan masaj salonları ile iletişime geçerek konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Masaj fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


En İyi Masaj Salonları Nerede Bulunur?


Sitemiz İşim Düştü web adresi üzerinden, alanında uzman olan ve kaliteli hizmet veren pek çok masaj salonu bulunmaktadır. Bu yüzden en iyi masaj salonunu bulmak istiyorsanız, sitemiz üzerinde bulunan masaj salonlarına göz atabilirsiniz.


Bir Masaj Kaç Saat Sürer? 


Masaj süresi uygulanan masaj tekniğine ve kişinin ihtiyacına göre uzayabilir. Bölgesel masajlar genellikle 15-20 dakika sürerken tüm vücuda uygulanan masajlar bir saati bulabilir. Aromaterapi masajlarında ise kişinin isteğine bağlı olarak bir seans iki saat sürebilir.


Masaj Kimlere Uygulanmaz? 


Masajın pek çok faydası bulunsa bile, bazı hastalıklara sahip olan kişilerin masaj yaptırması sakıncalı olabilmektedir. Örneğin çok yüksek veya düşük tansiyondan şikayetçi olan ya da damar hastalıklarına sahip olan kişilere masaj uygulanmaz. Çünkü bu, kişinin sağlığının kötüleşmesine sebep olabilir. Aynı şekilde grip ve soğuk algınlığı sırasında da masaj yaptırması riskli olabilir.


Masaj Öncesi Duş Alınır mı? 


Masaj öncesi duş almanın herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Hatta masaj öncesi ve sonrası duş almak, masajın etkilerini daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.


Masaj Yapma Teknikleri Nelerdir? 


Masaj yapma teknikleri, masajın hangi bölgeye nasıl uygulanacağını belirlemek için kullanılan tekniklere denir. Bunlar arasında sıvazlama tekniği, yoğurma tekniği ve avuç içi darbe tekniği gibi çeşitli yöntemler bulunur.


En İyi Rahatlatıcı Masaj Hangisi? 


Aromaterapi masajı ve Hint baş masajı en rahatlatıcı masaj tekniklerindendirler. Aromaterapi masajı, kişinin isteğine göre seçilen aromaterapi yağlarla uygulanan ve anksiyete gibi hastalıklara sahip olan kişiler tarafından en çok tercih edilen masaj yöntemdir. Hint başı masaj tekniği ise başta bulunan belli masaj noktalarını uyararak vücuttaki enerjiyi dengeler ve rahatlatır.


En Sert Masaj Hangisi? 


Derin doku masajı, en sert masaj yapma tekniklerinden biri olarak bilinmektedir. Bu masaj tekniği ile kaslardaki ağrıların ve sinir sıkışmalarının önüne geçiliyor. Uygulaması normal masajlara kıyasla daha sert olduğu için profesyonel biri tarafında yapılması gereken bir masaj yöntemidir.


Masaj Yağı Ne İşe Yarar? 


Masaj yağı, masaj sırasında oluşan sürtünmeyi azaltmak ve cildin rahatlamasını sağlamak için kullanılan esansiyel yağlardır.


Ayak Masajı Yaptırabilir miyim? 


Çoğu masaj salonunda ayak masajı hizmeti bulabilmeniz mümkündür. Bu yüzden de ayak masajı yaptırmak istiyorsanız size en yakın masaj salonundan randevu alabilirsiniz.


İsveç Masajı Nedir? 


İsveç masajı, esansiyel yağların kullanıldığı fiziksel ve zihinsel olarak rahatlatan bir çeşit masaj türüdür. Kas ve kramp ağrılarına çok iyi gelen İsveç masajı, aynı zamanda vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak cildi dinç ve canlı gösterir.

 

400.00₺

İzmir
İzmir Buca yakınlarında masaj yaptıracağım boyun düzleşmem var iyi bir masöre ihtiyacım var
 • Masaj Türü:Baş, Boyun ve Omuz
 • Masör, Masöz:Masör

250.00₺

Bursa
Bursa Osmangazide spor masajı yaptıracağım siteniz uzmanlarından destek almak istiyorum
 • Masaj Türü:Spor Masajı
 • Masör, Masöz:Masör

300.00₺

Adana
Adana çukurova bölgesine yakın bir yerde masaj hizmeti almak istiyoruz ortalama fiyat nedir?
 • Masaj Türü:Klasik Masaj
 • Masör, Masöz:Masöz

200.00₺

Bursa
Klasik masaj yaptıracağım, uygun fiyatlı olursa çok sevinirim
 • Masaj Türü:Klasik Masaj
 • Masör, Masöz:Masöz

350.00₺

Ankara
Merhaba futbolla ilgileniyorum spor masajı hizmeti almak istiyorum sizlerden fiyat nedir?
 • Masaj Türü:Spor Masajı
 • Masör, Masöz:Masör
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans