Masaj

İşim Düştü'de Masaj Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Masaj ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Masaj ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Masaj hizmetin yapılsın

Masaj

İnsanların kendini yorgun ve bitkin hissettikleri zaman masaj yaptırmaya ihtiyaç duyarlar. Masaj yüzyıllar öncesinde ortaya çıkmış ve günümüzde de profesyonel olarak yapılmaya devam etmektedir. Çok çalışma ve yorucu işler yapma sonucu kasların kasılmasına en iyi gelen şey elbette ki masajdır. Aynı zamanda masaj ağrıları ve acıları geçirme özelliğine sahiptir. Aşırı stres yaşama ve kasların kalınlaşmasını azaltmak adına insanlar masaj salonlarına akın ederler. Hatta maddi yönden iyi durumda olan kişiler masajları ile ünlü olan ülkeleri ziyaret ederek buradaki masaj türlerini de deneyimlerler. Tarih olarak çok eski zamanlara dayanan masajın pek çok farklı tekniği ve uygulama şekli bulunur. Masajın tarihi en az 2 bin yıl önce Mısır tarihine dayanmaktadır. Masaj kasları gevşetmenin yanı sıra tedavi olarak Da sıkça tercih edilmektedir. Masaj tedavisinden iyi bir sonuç almak için mutlaka bu işi profesyonel kişilere yaptırmak gerekir. Profesyonel olmayan kişilere yaptırılan masajlardan zararlı sonuçlar alınmaktadır. Masaj iç organlara, deriye, deri altı hücrelere, metabolizmaya ve kan dolaşımına çok iyi gelmektedir.

Masaj Vücuda Faydaları Nelerdir?

Tıbbı bir ihtiyaç olarak bilinen masaj kan dolaşımını iyileştirme, sinir sistemini düzenleme ve kas dokularını en iyi duruma getirme gibi pek çok faydaya sahiptir. Rahatlatıcı özelliği ile bilinen masajı yapmak için el ya da değişik masaj aletleri kullanılabilir. Ağrıları giderme konusunda pek çok farklı tekniği bulunmaktadır. Masaj kelimesi Arapçadan gelen bir kelimedir. Anlamı ise bastırma ya da dokunmadır. Ayrıca Yunanca yoğurma anlamına da gelmektedir. Darbe alan dokulara masaj uygulama işlemleri yapılarak darbe sonucu oluşan kas ezilmesi tedavi edilmiş olur. Yavaş bir metabolizmaya sahip olan kişilerin masaj sonucu metabolizmalarının hızlandığı bilinmektedir. Aynı zamanda sinir sistemi ve lenf sistemi problemleri yaşayan kişilerin tedavisinde de çeşitli masaj teknikleri kullanılır. Masajın kan dolaşımını düzenleme gibi bir özelliği de mevcuttur. Masaj ile damarlar genişler ve daha çok kan gelmesi sağlanmış olur. İnsanları hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak oldukça rahatlatan bir işlem olmaktadır.

Masajın Türleri Nelerdir?

Birçok türü olan masaj uygulamasında çok tercih edilenler arasında baş masajı vardır. Aynı zamanda klasik masaj, bacak ve kol masajı, sırt masajı, taş masajı aroma terapi masajı gibi masaj türleri de vardır. Aroma terapi masajları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. İnsanların rahatlaması için yaptığı pek çok uygulamalar arasında masaj ilk sırada gelmektedir. Amatör olarak uygulanan mesajlar genelde rahatlatma amacıyla yapılır. Profesyonel yapılan masajlar ise daha çok tedavi amacıyla yapılır. Masaj uygulamasının pek çok tekniği bulunmaktadır. Uzman sıfatını kazanmak isteyen kişilerin masaj alanında profesyonel bir eğitim alması gerekir. İnsan sağlığına pek çok faydası bulunan masaja günümüzde ulaşım oldukça kolaydır.

 
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl