Masaj

Masaj hizmeti veren firmalardan teklif almak için Masaj talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Masaj

İnsanların kendini yorgun ve bitkin hissettikleri zaman masaj yaptırmaya ihtiyaç duyarlar. Masaj yüzyıllar öncesinde ortaya çıkmış ve günümüzde de profesyonel olarak yapılmaya devam etmektedir. Çok çalışma ve yorucu işler yapma sonucu kasların kasılmasına en iyi gelen şey elbette ki masajdır. Aynı zamanda masaj ağrıları ve acıları geçirme özelliğine sahiptir. Aşırı stres yaşama ve kasların kalınlaşmasını azaltmak adına insanlar masaj salonlarına akın ederler. Hatta maddi yönden iyi durumda olan kişiler masajları ile ünlü olan ülkeleri ziyaret ederek buradaki masaj türlerini de deneyimlerler. Tarih olarak çok eski zamanlara dayanan masajın pek çok farklı tekniği ve uygulama şekli bulunur. Masajın tarihi en az 2 bin yıl önce Mısır tarihine dayanmaktadır. Masaj kasları gevşetmenin yanı sıra tedavi olarak Da sıkça tercih edilmektedir. Masaj tedavisinden iyi bir sonuç almak için mutlaka bu işi profesyonel kişilere yaptırmak gerekir. Profesyonel olmayan kişilere yaptırılan masajlardan zararlı sonuçlar alınmaktadır. Masaj iç organlara, deriye, deri altı hücrelere, metabolizmaya ve kan dolaşımına çok iyi gelmektedir.

Masaj Vücuda Faydaları Nelerdir?

Tıbbı bir ihtiyaç olarak bilinen masaj kan dolaşımını iyileştirme, sinir sistemini düzenleme ve kas dokularını en iyi duruma getirme gibi pek çok faydaya sahiptir. Rahatlatıcı özelliği ile bilinen masajı yapmak için el ya da değişik masaj aletleri kullanılabilir. Ağrıları giderme konusunda pek çok farklı tekniği bulunmaktadır. Masaj kelimesi Arapçadan gelen bir kelimedir. Anlamı ise bastırma ya da dokunmadır. Ayrıca Yunanca yoğurma anlamına da gelmektedir. Darbe alan dokulara masaj uygulama işlemleri yapılarak darbe sonucu oluşan kas ezilmesi tedavi edilmiş olur. Yavaş bir metabolizmaya sahip olan kişilerin masaj sonucu metabolizmalarının hızlandığı bilinmektedir. Aynı zamanda sinir sistemi ve lenf sistemi problemleri yaşayan kişilerin tedavisinde de çeşitli masaj teknikleri kullanılır. Masajın kan dolaşımını düzenleme gibi bir özelliği de mevcuttur. Masaj ile damarlar genişler ve daha çok kan gelmesi sağlanmış olur. İnsanları hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak oldukça rahatlatan bir işlem olmaktadır.

Masajın Türleri Nelerdir?

Birçok türü olan masaj uygulamasında çok tercih edilenler arasında baş masajı vardır. Aynı zamanda klasik masaj, bacak ve kol masajı, sırt masajı, taş masajı aroma terapi masajı gibi masaj türleri de vardır. Aroma terapi masajları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. İnsanların rahatlaması için yaptığı pek çok uygulamalar arasında masaj ilk sırada gelmektedir. Amatör olarak uygulanan mesajlar genelde rahatlatma amacıyla yapılır. Profesyonel yapılan masajlar ise daha çok tedavi amacıyla yapılır. Masaj uygulamasının pek çok tekniği bulunmaktadır. Uzman sıfatını kazanmak isteyen kişilerin masaj alanında profesyonel bir eğitim alması gerekir. İnsan sağlığına pek çok faydası bulunan masaja günümüzde ulaşım oldukça kolaydır.

 

Benzer talepler

 • Masaj Türü: Belirtilmedi
 • Masör, Masöz: Belirtilmedi
 • Açıklama
  Ev de masaj talebi
 • Masaj Türü: Belirtilmedi
 • Masör, Masöz: Belirtilmedi
 • Açıklama
  Kisisel lzel masaj
  Açıklama
  💆 masaj
  Açıklama
  Profesyonel masaj hizmeti terapist istiyorum ..
  Açıklama
  Balı ve nuru masajı istiyorum
  Açıklama
  tüm vucut masaji
  Açıklama
  Masaj hizmeti
  Açıklama
  hamam ve tarzı yerlerde 5 veya 6 kişi gelip hizmet alacağımız yerler

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Masaj hizmeti genelde yoğun iş temposu altında çalışan ve kendini yorgun hisseden kişilerin vücutlarını rahatlatmak için aldıkları hizmettir. Bu hizmeti belli eğitimi almış masör denilen kişiler yapar. Masaj fiyatları tercih edilen masajın türüne göre değişir. Masajın kaliteli ve güzel yapılması kişilerin bu firmaları tercih etmesinde önemli bir etkendir. Önem verilen konular:

  • Masaj hizmeti almamaya başlamadan önce gidilecek merkezin iyi bir araştırma sonucu karar verilmesi gerekir.

  • Masaj hizmeti verecek masörlerin deneyimli ve işi başarılı bir şekilde yerine getirmeleri gerekir.

  • Masaj hizmeti için tercih edilecek merkezin tüm çalışma belgelerinin eksiksiz bir şekilde bulundurması ve çalışanlarında verdikleri hizmetin eğitimini almış olmaları verilecek hizmetin sağlığı ve güvenliği açısından çok önemlidir.

  • Masaj merkezi tercih edilirken bu iş yerinin kurumsal bir kimliğinin olması çok önemlidir.

  • Masaj salonlarında masaj dışında verilen hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

  • Masaj salonu seçiminde dikkat edilecek en önemli husus hizmet veren alanın temizliği ve hijyen koşulları çok önemlidir.

  • Masaj hizmeti almak isteyen kişiler gidecekleri kurumu seçerken kararsızlık yaşıyorsa araştırmasını internet üzerinden de yapabilir. Çünkü burada gidilecek masaj salonları ile ilgili daha fazla bilgi ve değerlendirme yorumu bulunuyor. Bu yorumlardan yola çıkarak tercihte bulunmak daha mantıklı olacaktır.

  • Masaj hizmeti almaya karar verdiğiniz salonun çalışanlarının müşteriler ile yakından ilgilenmeleri ve güler yüzlü davranmaları gerekir.

  • Masaj hizmeti için gittiğiniz merkezlerin müşterilerine çeşitli ikramları olmalı ve müşteri ile alakadar olmaları gerekir.

  • Tercih edilen kurumda hizmet almaya başlamadan fiyatlar konusunda bilgi sahibi olunuz ve belirtilen fiyatların içerisinde ne gibi hizmetlerin olduğunu bilmeniz daha sağlıklı olacaktır.

  • Masaj merkezlerinde kullanılan malzemelerin insan sağlığına elverişli ürünler olması gerekir. Aksi halde buralardan kapılan bir virüs veya bakteri kişilerde ciddi sorunlara yo açabilir.

  • Masaj hizmeti alınacak merkezlerin referansının iyi olması ve verdiği hizmetlerin insanlarda memnuniyet yaratması önemlidir.

  • Firmanın müşteri memnuniyetine önem vermesi gerekir. Müşterilerin görüş ve isteklerini önemsemelidir.

  • Masaj salonlarında müşterilerin özel ihtiyaçlarını karşılayacak alanların olması gerekir.