Logo Tasarım Tavsiye ve Teklif Al - İşim Düştü

Logo Tasarımı

Her firmanın kendisine ait bir logosu bulunmaktadır. Bu nedenle profesyonel kişilerden destek alan firmalar logoların daha çok akılda kalıcı olabilmesini sağlamak amaçlı aynı zamanda firmanın yansıtması adına farklı seçenekler arasından tercih yapabilir. Seçenekler arasından kendisine uygun olanı bulamadığı durumlarda kendisine Has logo tasarım işlemlerini sağlayabilir.

Bu işlemler için logo tasarım uzmanları devreye girer. Logo tasarım uzmanları yapmış oldukları farklı logo çeşitleri ve firmayı yansıtan şekiller sayesinde birden fazla tasarım yaparak seçenek sunar. Yapılan logo tasarım tamamıyla firmayı yansıtan büyük farklı bir yerde kullanılmamış olan şekilleri bulundurmalıdır. Siz de logo tasarımcılarına ihtiyacınızı belirterek online logo tasarımı yaptırabilirsiniz.

Akılda Kalıcı Logo Tasarım Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle büyük firmalar logo tasarım işlemleri için büyük meblağlar harcar. Ortalama olarak yüzlerce seçenek içerisinden seçilen logo, firmanın uzun seneler boyunca yüzü olacaktır. Bu nedenle logo seçimi yapmadan önce dikkatli olarak araştırma yapmanı ve birçok firmadan destek alınmalıdır. Logonun daha sonra değiştirilmesi durumu tüketicilere firmaya karşı soğutur. Bu firma için bir risk anlamını taşır. Bu nedenle büyük firmalar genellikle logolarını değiştirmezler.

Logo Tasarım İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Logo tasarımı yaptırmadan önce isimdustu üzerinde hizmet veren grafikerlerin portfolyolarını inceleyebilir veya internetten logo tasarım örneklerine bakabilirsiniz. Bir ön araştırma ve anlaşma sonrasında tasarımcının size bir çalışma çıkarması ortalama 1 ila 8 gün arasında olmaktadır. Size sunacağı çalışmalar içerisinden kararınızı netleştirip tercih yapmanız, sizin özel istekleriniz ve revizeler doğrultusunda ilerleyeceği için net olarak bir zaman belirtmek mümkün değildir.

Logo tasarım işi oldukça stresli ve kalıcı olacağından dolayı dikkatli olarak yapılmalıdır. İnternet üzerinden indirilebilen özel programlar sayesinde kendinize özel logo tasarım işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Aynı zamanda logo tasarım uzmanları ile anlaşarak da belirli bir ücret karşılığında logo tasarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Logo Tasarımcıları Kimlerdir?

Ücretli olarak logo tasarım yapan grafikerler alanında uzmanlaşmış ve ustaca logo tasarım programı kullanan kişilerdir. Bu nedenle karşınıza onlarca seçenek ile çıkabilir. Bu durumda yapmanız gereken sadece tam olarak Ne istediğinizi belirtmektir. Kafanızda belirlemiş olduğunuz bir logo mevcut ise bunu kâğıda ya da sanal ortamda bilgisayara yansıtmak logo tasarımcısının görevidir.

Bu kişiler aynı anda birden fazla firmaya logo tasarım konusunda yardımcı olabilmektedir. Genellikle ajanslar tarafından gerçekleştirilen bu işlemler, profesyonel olarak zenginleştirilmiş ve kendisine ait bir karakteri olan firmalar tarafından yapılmalıdır.

Türkiye genelinde logo tasarımcısı olarak çalışan birçok ajans ile birlikte deneyimli kişiler de mevcuttur. Bu durumda firma sahibinin yapması gereken tek şey kapısında belirlemiş olduğu logoyu tam olarak logo tasarımcısına aktararak karşılığında kendisini tatmin edecek şekilde görsel olarak geri dönüş almasıdır.

Logo Tasarımı Neye Göre Yapılmalı?

Logo tasarımı firmayı tam olarak yansıtmalıdır. Firmanın her alanda kullanacağı bir şekil ya da amblem olacağından dolayı net olarak karar verilmesi için zaman ayırmak gerekir. Basit görünen bu işlem aslında firmaların akılda kalıcı olmaları için gerekli olan bir durumdur. Logo tasarımınızı web siteniz için de yaptırabilir, png veya psd olarak talep edebilirsiniz.

Logo Tasarım Programları Nelerdir?

Bir tasarımcı yerine kendi zevkime göre logomu tasarlayayım derseniz sizin için ücretsiz logo tasarım programları listesini aşağıya ekledik;

  • Photoshop
  • Adobe Illusturator
  • Corel Draw
  • Adobe Fireworks
  • Logaster
  • Shopify Online Logo Maker
  • Free Logo Maker
  • Canva
  • GraphicSprings Logo Creator