Profesyonel Apartman Yönetimi

Profesyonel Apartman Yönetimi hizmeti veren firmalardan teklif almak için Profesyonel Apartman Yönetimi talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Profesyonel Apartman Yönetimi

Nüfusun büyük bir hızla artması ve kültürel alanda fazlasıyla gelişim gösterdiği toplumlarda, aile bireylerinin en çok ihtiyaç duydukları şey ikamet edilecek konutlardır. Bil hassa Türkiye de sanayi ve kentleşmenin gelişmesi ile birlikte ana baba ve çocukların meydana getirdiği çekirdek ailelerin 1960 lı yıllarından sonra bazı çözümler aramaya zorunlu kılınmışlardır.

Bu süreç de kişilerin toplu olarak yaşamasını gerekli hale getirmiştir. Ancak toplu alanlarda yaşamak için kişilerin belirli bir yönetim anlayışı gerçekleştirmesi gereklidir. Kişilerin sorumluluk üstlenmemek istememesi ise bina dışarısından hizmet almayı gerekli kılıyor. Bu da profesyonel bina yönetimi olarak isimlendiriliyor. Profesyonel apartman yönetimi içerisinde mali işlerin büyük bir titizlik ile yönetilerek aidat ödeneklerinin en aza indirilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede apartman sakinlerinin bütün ihtiyaçları sorunsuz bir şekilde karşılanmaktadır.

Bina Yönetimi Nedir?

Ortak kullanım projesinde paylaşılacak alanların gerekliliği, içerisinde bulunan düzen ve kuralların devamlılık getirecek bir şekilde uygulanabilmesi adına yönetim şekli de gerekmektedir. Yenilenen yaşam alanlarında yönetim olarak tasarlanan bu oluşum genel olarak apartman ve sitelerde işlem görmektedir.

Bir yönetim planlaması bilgiye dayalı bir görev olduğundan ötürü bina ya da işyerlerinde ikamet edenlerden ziyade artık profesyonel bir şirket ile bu işlemin yürütülmesi hususunda ilerleme kaydedilmeye başlanılmıştır.

Eski yönetim şeklinde idare edilecek konutların içerisinde ikamet eden şahısların içerisinden biri seçilerek yapılmaktaydı. Lakin aidat toplanması ya da çeşitli sorunların giderilmesi bazı sorunlu kişiler tarafından zorluk çıkarılmasından ötürü idare edilmesi güç bir duruma gelmektedir.

Profesyonel Apartman Yönetiminin Faydaları

Profesyonel olarak apartman yönetimi hizmeti vermenin birçok önemli avantajı vardır. Bu avantajlara bakıldığında kişileri birçok sorumluluktan kurtaran bir hizmet olduğu görülebilir. Aidat toplama, asansör bakımı, bina ihtiyaçları ile ilgilenme tamamen profesyonel firmalar tarafından üstlenilmektedir.

Samimi olarak komşuluk yaptığı diğer ev sakinlerinden aidatların temini konusunda zorluk yaşaması halinde hukuki işlem yapması tamamen zor bir konudur. Site içerisinde yönetimi üstlenen kişilerin kanunlar ile ilgili gerekli bilgilere sahip değiller ise kişilerin hak ve hukukuna uygun hareket edilmesi de ayrıca eksik olacaktır.

Yapılacak olan yanlış bir karar neticesinde istenilmeyen bir şekilde diğer ikamet eden sakinlerin hak ve hukukuna zarar verilebilmektedir. İkamet edilen çoğu yerlerde bu sıkıntının yaşanmaması için çoğu kişi yönetici olma taraftarı değillerdir.  Profesyonel apartman yönetimi esaslarında yönetimi yapacak olan şahsın o bölgede ikamet etmemesi de komşuluk ilişkilerinin zarar görmemesi açısından büyük fayda sağlamaktadır.

 

Apartman Yönetimi Kanunu 2019

Apartman yönetimi kanunu esaslarında profesyonel apartman yönetimi her bir kişinin hak ve hukukunu gözeterek oluşabilecek sorunları dengeli ve kararlı bir şekilde giderilmesini sağlamaktadır. Bu kanunlara uygun hareket eden çok tanınmış ve beceri sahibi olan yönetici şirketlerinden birini tercih etmeniz mümkündür.

Benzer talepler

Açıklama
aidat toplama
fatura odemeleri
bina temizligi
kalorifer yakicisinin odemesi
asansor islemleri ve odemeleri
Açıklama
bina yönetimi
Açıklama
3 güvenlik görevlisi ve 1 hizmetli için aylık fiyat tekli bekliyoruz.
,istanbul ataşehir görev yeri olarak

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Teknoloji geliştikçe artan apartmanlar ve kat sayıları profesyonel anlamda apartman yönetimi almayı zorunlu hale getirmiştir. Amatör apartman yöneticisinin hizmetinden çok daha kapsamlı ve ekonomik düzenlemelerinin yapıldığı bu hizmette komşuluk ilişkileriniz de bozulmayacaktır. Apartman yöneticiliği kanununa göre yönetilen ve kusursuz hizmet veren firmalardan, profesyonel apartman yönetimi hizmeti alacağınız zaman dikkat etmeniz gerekenler;

 • Apartman yönetimi hizmeti almadan önce firmaların vermiş olduğu hizmetleri karşılaştırmalı ve apartmanınız için en uygun olanı ve bu işte tecrübeli olanı tercih etmelisiniz.

 • Apartman yönetimi hizmeti alırken, apartmanın kurallarının belirlenmesi ve kat maliklerinin huzurunu bozmayacak bir çalışma yapılması gerekir.

 • Yasal yönetim kurulu kararları ve kanunlar çerçevesinde hizmet vermesine dikkat etmelisiniz.

 • Apartman yönetimi için ödenecek ücretin apartmanda oturan bireyler tarafından kabul edilmesi lazım.

 • Sonrasında herhangi bir sorun yaşanmaması için, alınmak istenen hizmetin detayları yönetim hizmeti alacağınız firmaya mutlaka önceden belirtilmelidir.

 • Profesyonel apartman yönetimi için ödeme günü aidatın toplandığı zamanla aynı olmalıdır.

 • Bir yıllık bütçeleme yapıyor olmasına dikkat etmelisiniz ki sonrasında aidat ödemelerinde değişiklik olmasın.

 • Profesyonel apartman yönetimi hizmeti almanızın zaman ve maddiyat açısından avantajları olup olmadığını karşılaştırmalısınız.

 • Apartman sakinlerinin en büyük sorunu olan çöplerin her zaman belirtilen saatte toplanıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

 • Apartman yönetiminde muhasebe hizmetinin olmasına önem göstermelisiniz.

 • Yapılan giderlerin muhakkak faturalarının size gösterilmesine dikkat etmelisiniz.

 • Muhteşem bir bahçeye sahipseniz, apartman yönetiminin alanında bilgi ve deneyim sahibi olan bahçıvan talep etmelisiniz.

 • Apartmanda oluşabilecek arızaya karşı teknik ekibe sahip olmasına özen gösterin.

 • Apartman temizliği için, apartmanın bina özelliklerine göre temizleme makineleri kullanmasına önem vermelisiniz.

 • Yönlendirilen personellerin işini zamanında ve doğru yapıp yapmadığını kontrol etmelisiniz.

 • Haklı bir sebep göstermeniz halinde sözleşmeden cayma hakkınızın olmasına dikkat etmelisiniz.

 • En çok önem verilmesi gerekenlerden birisi de apartman yönetimi hizmetinde güvenlik hizmeti veriyor olmasıdır. Profesyonel apartman yönetimi almak istiyorsanız bunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

 • Oluşabilecek talep ve sorunlara karşı yaklaşımlarının, sorun giderici ve çözüm odaklı olmasına bakmalısınız.