Cep Telefonu Ekran Tamiri

Günümüzde en olmazsa olmaz cihazlardan bir tanesi cep telefonlarıdır. Cep telefonlarının özellikle dokunmatik versiyonları kullanım sırasında ekran problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Dokunmatik ekranlı olan cep telefonlarının ekranlarına herhangi bir darbe almaları kırılmalarına neden olabilmektedir. Bunun dışında dokunmatik ekranla ilgili olarak bir sorun da ortaya çıkabilmektedir. Akıllı telefonlarınız ile ilgili ekran tamiri konusunda muhakkak uzman yardım almanız gerekmektedir. Alacağınız yardım uzman olmaz ise orijinal ekrana sahip olmamanız tekrar başka problemlerle karşılaşmanıza neden olabilir. Ön cam ve dokunmatik panel ile ilgili ortaya çıkabilecek problemlerin tamiri sırasında orijinal parça kullanılırsa cihazınızın ömrü daha uzun olacaktır. Ayrıca cep telefonu ekran tamiri gerçekleştirirken muhakkak garantili işlem yaptırmanız daha sonra oluşacak problemlerde mağdur olmamanız için önemli bir adımdır.

Cep Telefonu Ana Kart Tamiri

Cep telefonlarının bütün donanımlarının içeriğinde olmuş olan beynine ana kart denilmektedir. Her cep telefonun ana kartı farklı büyüklüklerde ve kapasitelerde olabilmektedir. Ana kartın belli bir çalışma sistemi bulunmaktadır. Telefondaki birçok alanın kullanımını ana kart sağladığı için bununla ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman muhakkak uzman bir destek almak gerekmektedir. Kendi başınıza yapacağınız herhangi bir ana kart müdahalesi tıpkı insan vücudunda beyne yapılacak olan bir müdahalede ciddi sorunların ortaya çıkması gibi ciddi sorunlara sebep olabilir. Teknik servis bu tamiratı gerçekleştirirken herhangi bir yedek parça temini varsa bunu orijinal ürün kullanarak gerçekleştirmelidir. Böylelikle telefonunuzun ana kart ve çalışma sisteminin ömrü garanti altına alınmış olacaktır. Cep telefonu ana kart tamiri yaptıracağınız firma ile bütün ayrıntıları konuşarak işlemleri tamamen garanti kapsamında ve orijinal bir şekilde yaptırırsanız işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Akıllı Telefon Tamiri

Akıllı telefonlar ile ilgili yaşanabilecek sorunlar sadece ekran ve ana kart ile sınırlı değildir. Zaman zaman şarj veya kulaklık girişleri ile ilgili sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Bunun dışında hoparlör sorunları da akıllı telefonlarda karşımıza çıkan en önemli sorunlardandır. Akıllı telefon tamiri yaptıracağınız zaman eğer garanti kapsamınız devam ediyor ise firmayı buna göre seçmeniz fiyatlandırmalar konusunda tasarruf edebilmeniz için önemlidir. Garanti kapsamı sona ermiş ise tamirat için seçeceğiniz yerin orijinal ürünler kullanan, tamirat konusunda tecrübeli bir yer olması önem arz etmektedir. Doğru bir firma tercihi yaparak cep telefonunuzu tamir ettirirseniz eski performansı ile ürününüzü kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Kalabalık ve ün yapmış bazı işletmeler çalışmaları sırasında kurumsal cep telefonu kullanımını tercih etmektedir. Bu cep telefonları içerisine birçok gizli veriyi kaydedilmektedir. Yapılacak olan birçok işlemin şifreleri de yine telefonların ana kartlarına kaydedilmiş oluyor. Hal böyle olunca kurumsal cep telefonu tamiri konusunda seçilecek olan firmanın güvenilir olması en önemli konular arasındadır. Özellikle iş yerinde tamiratı gerçekleştirebilecek bir firma seçmeniz işlerinizin aksamaması için önemlidir. Ayrıca tamirat işlemi gerçekleştirecek olan teknisyenlerin muhakkak bu konu ile ilgili uzman bilgi ve tecrübeye sahip olması önem arz etmektedir. Kurumsal telefonlarda kayıtlı olan verilerin silinmemesi için de bu konu ile ilgili bilgi sahibi kişilerin tamirata müdahale etmesi şarttır.

Cep Telefonu Tamiri alanında sen de iyiysen kayıt ol.
WhatsApp