Dış Çekim Fotoğrafçısı

Dış Çekim Fotoğrafçısı hizmeti veren firmalardan teklif almak için Dış Çekim Fotoğrafçısı talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Dış Çekim Fotoğrafçısı Nedir?

Düğün, nişan, kına, doğum günü veya diğer ev ortamı dışında profesyonelce yapılan fotoğraf çekimidir.

Dış Çekimde Önemli Detaylar

Dış çekim fotoğrafçısı istediğiniz anıları kalıcı kılmadan önce hangi mekânda çekim istediğinizin kararını vermeniz gerekmektedir. İçerisinde tarihin bütün izlerini taşıyan bir mekânda mı, mevsimin getirmiş olduğu bütün güzellikleri içinde bulunduran doğal bir mekânda mı ya da fotoğrafa farklı bir hava katmaya yarayacak değişik bir ortam mı?

Doğru bir karar vermeniz açısından çekiminizi yapmayı düşündüğünüz mekânlar ile ilgili daha önceden çekimleri yapılmış fotoğrafları incelemeniz, hatta o mekânı ziyaret etmeniz ve çekimi yapacak olan kişiden detaylı bilgi almanız iyi olacaktır.

En Önemli Şey İletişim

Dış çekim fotoğrafçısı ile yapacağınız fotoğraf çekimlerinde en güzel anınızın fotoğraf üzerine yansıması için öncelikle çalışacağınız kişi ile iyi bir iletişim kurmanız gerekmektedir. Düğün, nişan gibi değerli olan anılar gibi o günü ömür boyu canlı tutacak olan fotoğraflar da değerlidir. Fotoğrafı çekecek olan kişilerin kendine haz tarzları bulunmaktadır. Dış çekim fotoğrafçısı ile çekiminizi yapacağınız pozları ve duruşları konuşarak fotoğraf çekimlerinin daha fazla verimli geçmesini sağlayabilirsiniz.  İletişiminizin iyi olması sizi rahatlatacağı gibi çekileceğiniz fotoğraflara da doğal bir görünüm kazandıracaktır. Bildiğiniz üzere dış çekimde doğallık çok önem taşımaktadır.

Dış Çekim İçin Gerekli Olan Şeyler Nelerdir?

Dış çekim yapılabilmesi için genellikle hava şartlarının güzel olması beklenilir. Çünkü havanın kötü olması hem ruhsal olarak sıkıntı oluşturmakta hem de fotoğrafın canlı çıkmasına mâni olmaktadır. Ruhsal sıkıntı da fotoğrafı çekilecek olan kişileri yüz ifadelerine yansımaktadır. Bunun dışında fotoğrafı çekilecek olan kişinin de gidilecek yeri sevmesi gerekmektedir. Kimi insan yüksek yerlerde fotoğraf çekerek doğanın güzelliğini daha iyi foto içerisine almayı tercih eder, kimi insan yükseklik korkusu olduğundan dolayı bunu tercih etmemektedir.

Kaliteli bir dış çekim için kaliteli bir dış çekim fotoğrafçısı ile anlaşmak gerekmektedir. Dış çekim fotoğrafçısı seçimi yapar iken daha önce yapmış olduğu deneyimlerini incelemeniz karar verme konusunda büyük fayda sağlayacaktır. Ayrıca piyasada birçok dış çekim fotoğrafçısı bulunmaktadır. Dilerseniz öncelikle internet üzerinden popüler olan dış çekim fotoğrafçılarını araştırarak onlar ile ilgili yazılan memnunluk yorumlarını okuyunuz. O yorumlar da size karar verme konusunda yardımcı olacaktır.

Dış Çekim Fiyatları

Dediğimiz gibi birçok fotoğrafçı olduğundan dolayı piyasa da fiyatlandırma da farklı olabilmektedir. Bazı fotoğrafçılar aynı kaliteyi çok pahalı olarak hizmete sunar iken, bazı fotoğrafçılar da yine aynı kaliteyi piyasanın çok altına sunmaktadır. Bunların arasındaki fark nedir diye sorar iseniz, burada evvela tanınmışlık çok önemlidir. Popüler bir fotoğrafçının diğer fotoğrafçılara göre fiyat aralığı daha yüksek olmaktadır. Sizin yapmanız gereken tek şey diğer fotoğrafçılara da göz atarak aralarındaki kalite farkına bakmanızdır.

Benzer talepler

 • Nerelerde Dış Çekim Yapılsın?: Kartepe
 • Ne İçin Dış Çekim Yapılacak?: Düğün
 • Açıklama
  Kartepede kar manzarasında düğün için dış çekim. albümler ve poster boy fotoğraf

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Dış çekim fotoğrafçısı arıyorum diyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken noktaları bilmelisiniz. Dış çekim fotoğrafçısı fiyatları gibi konuları çekim öncesinde netleştirebilirsiniz. Özel bir gün için çekilen bu fotoğraflar uzun yıllar anı olarak saklanacağı için özenmeniz gayet normaldir. Dış çekim fotoğrafçısı hizmeti nedir sorusunu yanıtladıktan sonra dikkat etmeniz gereken noktalara geçebiliriz.

  • Dış çekim fotoğrafçısı hizmeti, stüdyo yerine dış mekânlarda fotoğraflarınızın çekiminin yapılmasıdır. Hizmet yine stüdyo çekiminde olduğu gibi profesyonel kalitede olmalıdır.

  • Dış çekim fotoğrafçısı hizmeti alacağınız zaman, ne amaçla fotoğraf çektirdiğinizi paylaşmalısınız. Gelinle damat fotoğrafı, bebek fotoğrafı, hamile fotoğrafı, doğum günü fotoğrafı gibi isteklerle dış çekim tercih ettiğinizi belirtmeye özen gösterin.

  • Dış çekim fotoğrafı hizmeti alırken fotoğraflarınızın çekileceği yerleri çekim günü gelmeden belirlemelisiniz. Bu konuda fotoğrafçınızın fikirlerine önem verin.

  • Dış çekim fotoğrafları, stüdyo çekimlerine göre daha doğal görünür. Siz de saçınızı ve makyajınızı bu doğallığa uyacak şekilde yaptırabiliriniz.

  • Dış çekim fotoğrafçısı hizmeti alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli nokta çekim günü ve saatini fotoğrafçı ile net bir şekilde paylaşmaktır. 

  • Fotoğrafçının programın dolu olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Çekim günü yaklaşmadan önce iletişime geçerek randevu almanızda fayda vardır.

  • Düğün fotoğrafçısı hizmeti alırken, istediğiniz konsepti paylaşmalısınız. Bazı kişiler tarihi konseptler ya da masal konseptleri talep edebilir. Fotoğrafçınızın hazırlıklı olması için arzu ettiğiniz konsepti çekim günü öncesinde paylaşmalısınız.

  • Dış çekim fotoğraflarında hava şartları oldukça önemlidir. Çekim gününü belirlerken hava durumuna göz atabilirsiniz. Ancak çok ileri tarihli hava durumu tahminlerinin, tarih yaklaştıkça değişme ihtimali olduğunu da aklınızdan çıkarmamalısınız.

  • Dış çekim fotoğrafçısı hizmeti alırken dikkat etmeniz gereken kimlerin fotoğrafının çekileceğidir. Sizinle birlikte fotoğraf çekimine eşlik edecek kişi ya da kişileri de çekime hazırlamanız ve bilgilendirme yapmanız gerekir.

  • Dış çekim fotoğrafları, doğallığı ile insanları kendine hayran bırakır. Uzun yıllar saklamak isteyeceğiniz bu fotoğrafların albüm şeklinde basılmasını talep edebilirsiniz.

  • Dış çekim fotoğrafçısının istediği ücreti de çekim öncesinde konuşmakta fayda vardır. Fiyat konusunda sürprizle karşılaşmamak için anlaşmadan önce bu konuyu konuşmalısınız.