Düğün Fotoğrafçısı

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Düğün Fotoğrafçılığı Nedir?

Düğün fotoğrafçılığı, diğer tüm saha fotoğraflarından çok daha zor bir daldır.  Hava koşulları ne olursa olsun, aydınlatma koşulları ne olursa olsun veya içinde bulunduğunuz ruh hali ne olursa olsun, bu gün iyi bir çekim yapmalı ve insanları mutlu etmelisiniz.  Bu özel ve en mutlu günde karşınızdaki çiftlerin yanında olmak, onların unutulmaz anlarını fotoğraflamak da oldukça sorumluluk gerektiren bir iş.  Duruma bu ciddiyet bağlamında bakacak olursak düğün fotoğrafçısı anı çok iyi değerlendirmeli, çok hızlı düşünebilmeli, yaratıcılığını gösterebilmeli ve çok iyi donanıma sahip olmalıdır.

 

 Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı Nedir?

 Düğün fotoğrafçılığında profesyonelliğe ulaşmak uzun ve meşakkatli bir süreçtir.  Ekipmanla ilgili deneyim ve bilgi burada çok değerlidir.  Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı, “yeni evliler için bu günün çok özel olduğunu, yeniden yaşanamayacak anlar olduğunu, bekledikleri günün bu gün olduğunu, bir daha tekrarlanmayacağını” bilen kişidir.

 

 Düğünden sonra geriye sadece hayaller ve düğün fotoğraflarının ölümsüzleştirdiği kareler kalır.  İşte tam da bu nedenle düğün fotoğrafları bu alanda İşimDüştü'de hizmet veren profesyonel fotoğrafçılar seçilmelidir.

 

 Düğün Fotoğrafçısının Büyük Sorumluluğu Nedir?

 

 Yeni evlilerin hayatlarında hatırlamak istedikleri en mutlu günde, düğün fotoğrafçısı 2 saat, belki 6-7 saat yanınızda olacak.  Düğün fotoğrafçısı bu en değerli anları en güzel şekilde yakalamalıdır.  Bu farkındalığa sahip olmak ve günün en sorumlularından biri olduğunu bilmek profesyonel bir düğün fotoğrafçısının görevidir.

 

 Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Seçilir ve Bir Düğün Fotoğrafçısı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

 

 - Fotoğrafçınız sizi anlamalı, size her konuda yardımcı olmalı ve ne istediğinizi çok iyi bilmelidir.

 

 - Profesyonel düğün fotoğrafçısı sürekli olarak yeni trendleri takip etmeli ve bu trendlere ayak uydurabilecek donanıma sahip olmalıdır.

 

 - Düğün fotoğrafçısı çok iyi Photoshop bilgisine sahip olmalıdır.

 

 - Kendi ekipmanını ve hangi bölgede hangi lensleri kullanacağını çok iyi bilmelidir.

 

 - Dış mekan çekimlerinde çevresel faktörleri, görsel unsurları ve detayları iyi görebilmeli ve ışığı iyi kullanabilmelidir.

 

 -Düğün çekimlerinin yapılacağı mekan, mekan, hava durumu vb. durumlar her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

 

 - Düğün fotoğrafçısı olabilecek en doğal kareleri yakalayabilmeli, çiftleri en kısa sürede belirleme ve doğru yönlendirme yeteneğine sahip olmalıdır.

 

 - Düğün fotoğrafçısının görsel hafızası güçlü olmalı ve yaratıcılığını sürekli olarak ortaya koymalıdır.

 

 Düğün fotoğrafçısı çekim sırasında en az iki kamera ile hazır bulunmalıdır.  Birisi sorun çıkarırken çekime ara verilmemelidir. Düğün fotoğrafçısı her zaman yardımcı bir asistana ihtiyaç duyar.

 Profesyonel düğün fotoğrafçılığı iyi bir gözlemci gerektirir. Profesyonel düğün fotoğrafçıları, diğer düğün fotoğrafçılarının fotoğraflarını inceler ve daha iyi fotoğraflar elde etmek için araştırma yapar.  Daha önce keşfettiği mekanlarda deneme çekimleri yapıyor.  Nesnelere büyük önem veriyor ve farklı konseptler üzerinde çalışıyor.  Çiftlerin beklentileri ve özellikleri de oldukça önemlidir.

 

 Düğün fotoğrafçısının mekanı bilmesi gerekir.

 İyi bir düğün fotoğrafçısı olmak için araştırma yapmanız gerekir.  Yeni mekanlara, yeni görsellere ve yeni tekniklere açık olmalısınız.  Her zaman araştırmalı ve bol bol fotoğraf çekmelisiniz. En güzel gününüzde İşimDüştü'de ki uzman düğün fotoğrafçılarımızdan destek alabilirsiniz.


Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans