Duşakabin

Duşakabin hizmeti veren firmalardan teklif almak için Duşakabin talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Duşakabin Nedir?

Duşakabin banyo yaptığınız zaman kirli suları dışarıya çıkmasını engellemektedir. Titiz ev hanımları için ideal bir banyo eşyasıdır. Ayrıca duşakabin banyo ile duş aldığınız yeri birbirinden ayırarak başka yerlerinde zarar görmesine engel olmaktadır.
Birçok evlerde çamaşır makinelerin su tesisatı banyoda olduğu için suyla temas ettiği zaman çamaşır makinenizin ömrü kısalmış olmaktadır. Bunun önüne duşakabinler geçmektedir. Duşakabinler sayesinde suyu dışarıya salmayacağı için çamaşır makinesi de suyla temas edip zarar görmeyecektir.

Duşakabin İmalatı Nasıl Yapılır?

Öncelikle duşakabin yapılacak yerin imalata uygun mu diye bakılması gerekmektedir. Zemini düzgün olması gerekmektedir. Düzgün değilse herhangi bir usta yardımıyla düzeltilmesi gerekir yoksa duşakabininiz düzgün çalışmaya bilir. Yapılacak yer 2 çeşit ölçü birimiyle alınır. Birincisi standart ölçüdür. İkincisi özel ölçüdür. Metre yardımıyla eni, boyu istenilen ölçüsünde alınıp imalata verilir. İmalatta ise ölçüsüne göre alüminyum profiller kesildikten sonra müşterinin isteğine bağlı olarak desenli cam, damperli cam, renkli cam veya mika saydam plastik cam olarak yapılır. Mika saydam plastik camlar darbeye karşı dirençli değildir. Bu yüzden damperli cam darbeye karşı dayanıklıdır. Herhangi bir kaza anında camın kırılmasıyla parçalara dağıldığı için bir yerinizi kolay kolay kesmez. Damperli cam ısıyla ve sıkıştırma sistemiyle ortaya çıkmaktadır.

Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Oval duşa kabin yapılacaksa önce duvar dikmelerini duvara eşit olacak şekilde yapıştırın bunu yaparken mutlaka su teraziyle de ölçüm ayarını verin duş teknesinin üzerine vidalayın paletin içinde çıkan kendine ait olan vida dönemlerle montajını yapın. Burada küçük ayrıntıya dikkat etmeniz gerekmektedir. Su terazinizin mutlaka doğru gösterdiğine emin olun aksi halde düzgün montaj olmayacağı için duşakabininizin kapakları tam oturmayacaktır ve altlardan aralık olacaktır. Paketin içinden çıkan rayları sabit panelin iki tarafına eşit ve dengeli bir şekilde oturtturulması gerekmektedir. Kapılarını tam rayların ortasına denk gelecek şekilde oturtturun. Daha sonra vidalama işlemi yapılıp su sızmasını engellemek için silikonla üstünden geçin.

Teknesiz Uygun Fiyatlı Duşakabin Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Banyonuzun duşakabinin içinde banyo teknesi yoksa ve yerden duşakabini direk zeminden montaj yapılırsa bu teknesiz duşakabin denmektedir. Kullanım kolaylığı yönünden özellikle yaşlılar veya hastalar için daha çok tercih edilmektedir. Bunun montajı yaparken silikonun kaliteli ve çabuk tutma özelliğine sahip olması gerekir. Çünkü teknesiz duşakabin zemin ile fayanslara bitişik şekilde montaj edilmektedir. Silikonu çektikten sonra mutlaka sıvı conta uygulayarak sağlamlaştırın. Banyonuzun seramiğine göre montajı yaparken eğiminizde ona göre ayarlamanız gerekmektedir. Teknesiz duşa kabinlerin zemini zamanla suyun aşmasından dolayı yer kaygan hale gelebiliyor. Teknesiz duşa kabin montajı yaparken fayansları kaygan olmayacak şekilde değiştirmeniz makul olacaktır.

Benzer talepler

Açıklama
Duşakabinimi değiştirmek istiyorum.
Açıklama
193 cm düz dusakabin yaptırmak ıstıyoruz. Evimiz Gözsüzce de gaziantepliler sitesinde
Açıklama
193 CM düz duşakabin yaptırmak istiyoruz. Evimiz gözsüzce de gaziantepliler tatil sitesinde.
Açıklama
Ikı duvar arası tamamen kumlu cam mat alemınyum kasa bırı sabıt bırı kayar kapı en dar 117 cm
Açıklama
izmir tire duşa kabin satın alma ve kurulum
Açıklama
90×90 5mm damperli kare tekneli 120 adet

Açıklama
TOKİ dairesine duşakabin yapılacak teknesi herşeyi hazır sadece cam kısmı yapılacak Fiat nedir sefim
Açıklama
Duş kabini
Açıklama
100×64 cm tekneli dusakabin
Açıklama
Bize ulaşin

Nelere dikkat etmeliyiz

  • Günümüzde banyo dizayn ederken hem daha az yer kaplamasını istediğiniz hem de daha şık durabileceğini düşündüğünüz bir unsur da duşakabinlerdir. Kullanım şartlarınızı ve zevklerinizi karşılayacak türde bir sürü duşakabin çeşitleri bulabilirsiniz. Önemli olan hem görünüş açısından hem de işlevsellik açısından konforlu  bir duşakabine sahip olabilmektir. Bu yüzden duşakabin modelleri alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar arasında duşakabin fiyatları en önemli konular olsa da bunların yanında şu detaylara da dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Duşakabin modeli seçeceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken ilk sıradaki kural; banyoda duşakabini koyabileceğiniz konumunuzun nasıl ve ne boyutlarda olduğudur. Eğer koyacağınız yer küçük ve dar ise ve siz bu ebatlara göre daha büyük bir duşakabin alır iseniz sorun yaratacaktır. Bu yüzden doğru ölçülerin alınması konusunda hassas davranmalısınız

  • İkinci bir dikkat edeceğiniz kural; duşakabinin malzeme kalitesidir. Biliyorsunuz ki bazı modeller sürgülü ya da oynar cam kapılı olmaktadır. Bunların eklemlerinin sağlam oluşuna ve dayanıklı oluşuna dikkat etmelisiniz. Aşağısında bulunan haznenin su sızdırıp sızdırmadığına da ayrıca dikkat etmelisiniz. 

  • Eğer büyük bir banyoya sahip iseniz o zaman tercihinizi dikdörtgen formdaki duşakabinler ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderecektir ancak küçük bir banyoya sahip iseniz o zaman kare formdaki duşakabinleri tercih etmektesiniz. Banyonun köşe ya da kenarları için alandan tasarruf sağlamak için de ayrı bir şekillendirme uygulanabilir.

  •  Montaj aşamasında nem oranı dağılımına önem vermelisiniz duşakabini seçeceğiniz aşamada. Nem oranı dengesi, sıvıyı tutacak kapasite herkes tarafından ayarlanabilecek şeyler değildir. Bu yüzden yetkili kişilerden yardım almalısınız.

  • Eğer duşakabininizde boya türü malzemeler bulunuyor ise bunun zaman içinde akmaması için ya da boyanın çatlama yapmaması için sağlam bir yapıda olması gerekir. 

  • Eğer kapaklar silikon yardımıyla kapanıyor ise, su değdikçe zarar görecek bir yapıda olmaması gerekmektedir. 

  • Duşakabin seçerken ayıracağınız bütçe fazla ise o zaman temperli cam ile oluşturulmuş olanları seçmelisiniz. Polistiren duşakabinlerdeki esneme olasılığı yüksek olduğu için cam yapısı kadar uzun süre idare etmez ve aynı zamanda da sağlıklı bir malzeme değildir. 

  • Son olarak duşakabin seçeceğiniz firmanın kurumsal bir niteliği olup olmadığına dikkat edip ona göre bir ürün almalısınız. Diğer türlü duşakabininizde sorun olursa firma dışı bir ürün sizi uğraştırır.