Evden Eve Nakliyat

Fiyat

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Evden Eve Nakliyat Nedir?

Evden eve nakliyat  evde kullanılan çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, fırın gibi beyaz eşya denilen elektronik ürünler ile birlikte diğer elektronik eşyalar, mobilya grupları, oturma grubu, salon takımı, mutfak araç ve gereçleri, elbiseler ve diğer tüm malzemelerin ambalajlar ile sarılarak nakliyat firmaları tarafından taşınması işlemidir. İnsanlar farklı sebeplere bağlı olarak taşınmak durumunda kalabilmektedir. İş değişikliği, kamu personeli olanlar farklı il ve ilçe atanmaları, ev sahibi ile anlaşamama, ev değiştirme zorunluluğu, ev satın alma gibi nedenlerden dolayı evlerini taşıtmaktadırlar. Evde kullanılan eşyaların ve malzemelerin, amatörce taşınmaya hazır hale getirilmesi mümkün değildir. Bunun için şehir içi ve şehirlerarası nakliyat işlemi yapan firmalardan profesyonel destek alarak taşınma işlemi yapılır.

  Evden Eve Nakliyat İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Evde kullanılan ürünler, yaşam standartlarını yükselten ürünler olmakla birlikte tüm bu malzemeler ve ürünler yüksek maliyetlerle alınmaktadır. Bu malzemelerin taşınması sırasında gerekli hassasiyetin gösterilmesi, olası hasar durumlarına karşı mukavemetli koruyucu ambalajlar ile sarılması zorunludur. Evden eve nakliyat işlemlerinde aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmelidir.

 • Taşıma işlemi yapacak firmanın, nitelikte olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Firmanın şehir içi ve şehirlerarası nakliyat işlemlerini yapabilmesi için gerekli olan sertifikalar ve belgelere sahip olup olmadığı, asansörlü taşıma hizmetinin bulunmasına, eşyaların herhangi bir zarar söz konusu olduğunda zararların karşılanması için sigortacılık hizmetinin yapılmasına dikkat edilmelidir.

 • Firmanın kullandığı ekipmanların, firmanın mülkiyeti olmasına yani kullanılan ekipmanları kiralama suretiyle firma tarafından kullanılmaması gerekir.

 • Yapılan tüm işlemleri sözleşme imzalanarak hukuki açıdan tarafların hukukunun muhafaza etmek için şartlar belirlenerek imzalanmalıdır.

 • Evde kullanılan kaba eşyalar dışında diğer eşyalar da firma elemanları tarafından paketlenecekse, bu durum firma ile yapılan anlaşma içerisinde belirtilmesi gerekir.

 • Evden Eve Asansörlü Taşımacılık

  Evden eve nakliyat işlemlerinin pratik hızlı güvenli bir şekilde taşınması için asansörlü taşıma sisteminin kullanılması gerekir. Özellikle bazı durumlardan asansörlü taşıma sisteminin kullanılması zorunlu hale gelmektedir. Bunlar; evin bulunduğu katın yüksek kat seviyesinde bulunması, bina iç merdiven genişliğinin eşya taşımaya uygun olmayacak kadar dar olması gibi durumlarda asansörlü taşıma sistemi kullanılması zorunludur. Asansörlü taşıma sistemi ile yukarı aşağı yönlü hareket eden raylı mekanizma üzerine malzemeler konulur ve etrafındaki koruyucu yan korkuluklar ile güvenli bir şekilde taşınır. Bu sistemin sağladığı en önemli avantajlar bir tanesi de işçilik giderlerini minimum seviye düşürmesi ve hızlı bir şekilde taşıma işlemi gerçekleştirildiğinden zamandan tasarruf sağlanmasında fayda sağlar.

  Evden Eve Nakliyat İşlemlerinde Sigortacılık Hizmetleri

  Şehiriçi ve şehirlerarası nakliyat işlemlerinde, eşyaların araçlara yüklenmesi sırasında ve yol güzergâhında olası kaza durumlarında eşyalarda oluşabilecek zararları karşılanması, eşya sahiplerinin mağdur olmaması için eşyaların sigortalanarak taşınmasının önemi büyüktür. Olası darbe, çizik, kırılma, deformasyon gibi zararlardan bu eşyaların tüm zararları sigorta poliçesinde yer alan limitler esas alınarak karşılanır.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl