Fason Dikim

Fason Dikim hizmeti veren firmalardan teklif almak için Fason Dikim talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Fason Dikim

Tekstil, tüm dünyadaki pazarlarda son derece önemli endüstriyel, ticari ve tüketici ürünleridir. Gelişmiş ekonomilerde, tekstil ürünleri, onlara olan yoğun talebi karşılamak için çok büyük ölçekte üretilmektedir. Mobilya, yatak takımları, giysiler, endüstriyel koruyucu örtüler ve çok çeşitli diğer ürünler, tekstil bileşenlerini içerir. Fason dikim birçok kumaş türü kullanılmaktadır. Bazı malzemeler belirli bağlamlarda sınırlı kullanım eğilimindeyken, diğerleri daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Naylon, dayanıklılığı ve hava koşullarına dayanıklılığı nedeniyle çantalar, sunum kutuları ve endüstriyel perdeler için iyi bir seçim olan hafif ve dayanıklı bir malzemedir. Fason dikim çok çeşitli endüstriler tarafından kullanılmaktadır. Fason dikim ya da fason üretim; bir ürünün üretim sürecinin bir kısmının üçüncü bir tarafa yaptırılmasıdır.

Tekstil Fason Dikim ve İmalat

Fason imalatçı bir firma için ürün üretmek üzere bir firma ile sözleşme yapan bir imalatçıdır. Tekstil Fason Dikim ve İmalat ülkemizde de sıklıkla tercih edilen üretim şeklidir. Özellikle büyük firmalar ile daha küçük yapıdaki firmalar aralarında bir anlaşma yaparak bu tarz üretimi gerçekleştirmektedir. Fason imalatçı, parçaları süreçlere, işçiliğe, aletlere ve malzeme maliyetlerine göre teklif edecektir. Fason dikim ya da imalat yapan firmalar yalnızca alt yüklenici olarak çalışan veya ürünlerini diğer firmalara veya acentelere satan üçüncü taraf kuruluşlardır. Fason üretimin yardımıyla şirketler, yüksek kaliteli ürünlerin tutarlı üretimini sürdürebilirler. Bu standardı belirlemek, marka bilinirliğini artıracak ve güvenilir bir distribütör olarak pazarın tanınmasını sağlayacaktır. Bu aynı zamanda potansiyel ortaklarla ve gelecekteki yüklenicilerle daha iyi iş ilişkilerine yol açabilir.

Fason Dikim Atölyeleri

Üretici fason dikim atölyelerine üretim süreci için gerekli malzemeleri sağlar. Üreticinin ürünlerin kalitesi, sertifikasyonu, miktarları, koşulları ve teslimat tarihlerine ilişkin karşılaması gereken gereksinimleri belirler. Büyük şirketler büyük pazarlara girmek için fason üretimi tercih edebilir. Fason dikim atölyeleri bu konuda hem kazanır hem de kazandırır. Bu durumun pek çok avantajı bulunur. Bunlar ise; azalan maliyetler, marka bilinirliğini artırmak, kaynakları yeniden tahsis etme şansı olmaktadır. Fason Dikim Atölyeleri oldukça önemli üretim yerleridir. İyi bir fason dikim atölyesi de bu bağlamda kendine piyasada yer bulacaktır.

Fason İşi veren firmalar

Fason dikim için atölye kullanan pek çok tanınmış firma bulunmaktadır. Fason dikimin şirketlere büyük faydaları bulunmaktadır. Tabi ki her iş alanında risk söz konusu olmaktadır. Ancak fason dikimde genellikle beklenen fayda riskin üstünde kalmaktadır. Fason dikim; üreticiler tarafından üretmelerine olanak tanıyan bir dış kaynak kullanım şeklidir. Fason dikim atölyeleri genellikle ürün tasarımı ve ürün dağıtımı konusunda uzmanlaşmıştır. Üretimde verim ve sürekliliği sürekli iyileştirmek, mevcut maliyetleri düşürmek ve mali yükü azaltmak, iş hacminde daha hızlı bir süreklilik elde edilmesi, kâr marjındaki artış gibi faydalar söz konusudur.

Benzer talepler

Açıklama
Otellerde kullanmaya yönelik elyaf, polyester veya havlu terliklerin dikimine yönelik kendi overlok makinasında evde dikebilecek elemanlar ve atölyeler arıyoruz.
Açıklama
Kumaş ve kalın keçe den dikim işlerimiz vardır ilgilenenler arasın lütfen..0553 8051665
Açıklama
Kumaş ve kalın keçe den işlerimiz var.sanayi tipi makine ve normal makine dikimi işler.atolye veya ev den olabilir.isin detayı için cep telim 5068051665 ..İlgilenenler den what shap dan ya da arayarak dönüş bekliyorum teşekkür
Açıklama
Merhaba,

Forma + Şort icin fason dikim yeri arıyoruz, ilgileniyorsanız bizimle iletişime gecebilirmisiniz?
Açıklama
30 parca 30-45 cm olculerindeki kumaşa overlok yapabilecek
Açıklama
Erkek gömlek fason atölyede iş ariyorum
Açıklama
Canta
Açıklama
Bayan giyim pantolon etek bluz mont ceket dikimi itina ile dikilir iletişim ziya 05365704219
Açıklama
Calvin klein 3 lü kutulu boxer.
Açıklama
Ev tekstili ne yönelik çarşaf nevresim ve yastık kılıfı kesim dikim ambalaj. ( Tüm malzemeler tarafimdan)

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Bir firmanın kendi istekleri doğrultusunda başka bir firmaya ürünlerini ürettirip üzerine markasını işlemesi işlemine fason dikim denilmektedir. Fason üretim sayesinde işler daha hızlı bir şekilde ilerleyebilir ve ortaya daha başarılı ürünler çıkması sağlanabilir. Farklı firmalar üretim konusunda başarılı olan dikim alanlarından kendi markaları ile ilgili ürün hazırlamaları talep edebilir. Fason dikim hizmeti alacağınız zaman şu adımlara dikkat etmeniz oldukça önemlidir;

 • Fason üretimi için gerekli olan belgeleri almış olmanız önemli bir adımdır.

 • Eğer bu dikim hizmetini alacağımız firma ile görüşmeleriniz sırasında gerekli izinler ve sertifikalara sahip olup olmadığını kontrol etmezseniz cezai durumlarda sizlerin de başınız ağrıyabilir.

 • Ürettirmek istediğiniz her türlü ürün için fason üretim yapılıp yapılmadığına dair kontrolleri sağlamanız gerekmektedir.

 • Bu işlemi alacağınız yerler ile görüşmeleri yaparken hangi ürünleri Ne kadar süreliğine istediğiniz gibi ayrıntıları en başta konuşmanız gerekmektedir.

 • Bu hizmeti alacağınız firmanın güvenilir olup olmadığı ile ilgili ön araştırmalarınızı gerçekleştirmelisiniz.

 • Hizmet alacağınız Firmanın bu alan ile ilgili olarak tecrübeli olup olmaması işiniz deki başarı için önemlidir.

 • Fason dikim hizmeti alınmak istendiği zaman son ütüye kadar bütün işlemleri eğer fason firmadan isteniyorsa bunların en başında anlaşılması gereken adımlar.

 • Fason dikim yapılacak olan firmada stilistlerin modelleri doğru bir şekilde çizmesi önemli bir adımdır.

 • Kesim sırasında herhangi bir hata yapılmaması için fason firmanın kesim elemanlarının bu konuda oldukça tecrübeli olması gerekir.

 • Fason olarak yapılan işte gözüken marka bilindik bir marka olacağı için yapılacak olan herhangi bir hata markanın adını kötü yapacağı için bütün adımların en baştan konuşulması gerekir.

 • Firmanın ürünleri garantili olarak yapıp yapmaması önemlidir. Hatalı olan ürünlerde sorumluluğu üzerine alarak düzenleme işlemini gerçekleştiren bir fason firma ile anlaşmak önemlidir.

 • Fason firmanın regula iş konusunda özenli davranması da önemlidir. Çünkü ürünler üzerinde bulunacak olan herhangi küçük bir ip bütün partinin beğenilmemesi anlamına gelebilir.

 • Ürünlerde kirli, defolu veya son ütüsü doğru yapılmamış olması fason firmanın kalitesizliğin göstergesi olacaktır.