Hamam & Sauna

Hamam & Sauna hizmeti veren firmalardan teklif almak için Hamam & Sauna talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Hamam & Sauna

Eski dönemlerden bugüne bir kültür olan hamam & sauna günümüzde de tercih edilen bir bakım uygulamasıdır. Vücudu rahatlatan hamam ve sauna kültürü bayanların vazgeçemediği konulardandır. Bay ve bayanlar için titizlikle işletilen hamam ve sauna salonlarında günün ya da haftanın yorgunluğu atılarak canlı bir hale kavuşmak mümkün olur. Hamam ve saunanın birlikte hizmet verildiği işletmelerde temizlik ve hijyen ön planda olmalıdır. Romatizmal hastalıkları tedavi edici özelliklere sahip olan termal hamam salonları 50 yaş üstü bayanların sıklıkla gittikleri bir mekândır.

Türk Hamamı Ve Sauna

Günümüzde hamam & sauna hizmeti veren birçok işletme vardır. Hamam ve sauna hizmetleri verilen işletmelerde ayrı bir bölmede dizayn edilen Türk Hamamı bayanların vazgeçemediği bir mekândır. Hamamların havuz bölmesinden çıkan bayanlar Türk hamamı bölmesine geçerek banyo ihtiyaçlarını şifalı su sayesinde giderirler. Sıcak su ve sıcak buhar ortamını seven tüm bayanlar hamam salonlarının içerisinde yer alan saunaya giderek bu hizmetten yararlanırlar. Bir kültür ve gelenek olarak tercih edilen hamam ve sauna sonrası vücut oldukça dinç bir hale gelecektir.

Hamam ve Sauna Temizliği

Özellikle bayanlar tarafından ilgiyle karşılanan hamam & sauna konusunda temizlik dikkat çeken bir detaydır. Hamam ve saunanın hijyen bakımından üst seviyede olması gereklidir. Ünlü termal otellerin içerisinde yer alan hamam ve sauna bölümleri otel bünyesinde çalışan görevliler tarafından titizlikle temizlenir. Bu sayede hamam ve saunayı ziyaret eden kişi sayısında artış yaşanır. Hamam ve sauna kültürü Türklere özel bir değerdir. Bu nedenle hamam ve sauna hizmeti veren işletmelerin bu konuda oldukça dikkat etmeleri gerekir. Formda ve genç görünmek isteyen tüm kişiler temiz bir şekilde hizmet veren hamam ve sauna salonlarından destek alırlar.

Hamam & Sauna Faydaları

Geleneksel bir kültür olarak bilinen hamam ve sauna kişilerin sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Bağışıklık sistemini destekleyici özellikleri olan hamam ve sauna sayesinde vücut enerjik bir hale gelir. Saunaya giren tüm bayanlar problem yaşadıkları selülit sorunundan kurtulmuş olurlar. Termal hamam tercihi yapan kişiler vücut ağrılarından kurtularak önemli bir şekilde fayda görürler. Faydaları saymakla bitmeyen hamam ve sauna kültürü keyif veren ve vücuda fayda sağlayan uygulamalardandır.

Hamam Ve Sauna Amacı

Özel bir düzenle ve farklı bir sistemle ısıtılan sıcak su hamam adı verilen işletmelerde kişilere fayda sağlayan bir yerdir. Hamam ve sauna salonlarında sıcak suyun yanı sıra soğuk su sistemi de vardır. Kişiler yaz ve kış aylarında hamam ve saunaya giderler. Eskimeyen bir kültür olan hamam ve sauna sayesinde vücut zinde kalarak büyük bir rahatlama yaşar. Geçmiş yıllarda da tercih edilen hamam ve sauna salonları şimdilerde de tercih edilen ve vücuda fayda sağlayan bir uygulamadır.

Benzer talepler

Açıklama
Masaj sauna
Açıklama
Sauna imalat
Açıklama
Sauna yapılmasıni istiyorum
Açıklama
Sauna
Açıklama
105 m2 ye iki ayrı türk hamamı 1,5 mt ye 2 mt sauna ve buhar odası dinlenme 1,5 2 mt dinlenme havuz

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Osmanlıdan günümüze köklü bir tarihi olan hamamlarımız ve günümüz modern toplumunun sauna kullanımı haline dönüşmüştür. Birçok hamam ve sauna ortamlarında vücuttaki gözenekleri açarak vücudun dinç görünüm kazanmasını sağlayan buhar odası mevcuttur. Sauna nedir diye merak ediyorsanız hamam kültüründen çok farklı olmayacağı söylenebilir. Hizmet alırken şunlara dikkat edin.

 • Hamamlar geniş hacimli alanlarda bol buhar ortamında kurulu yapılardır. Hamama gitmeden önce gideceğiniz yerin alışma koridoru dediğimiz bölmesinin olup olmadığını kontrol edin. Direkt olarak hamama girmeniz tansiyonunuzun yükselmesine sebep olacaktır.  

 • Hamamdaki normal sıcaklık oranı 40-42 derece olmalıdır. Daha düşük sıcaklıklardaki hamamların fiziksel yapısının zamanla bozulduğunu söyleyebiliriz.  

 • Hamamın ya da saunanın hijyenik bir ortam olduğundan emin olun.

 • Tellak hizmeti almak isterseniz bu hizmetin olup olmadığını sorgulayın.  

 • Giyecek ve değerli eşyalarınızı bırakmak için kilitli dolapların olduğunu kontrol edin.  

 • Saunalara mutlaka duş alıp iyice kurulandıktan sonra girin.  

 • Saunanın normal sıcaklığı 75-85 derece arasında olmalıdır.  

 • Saunada 10-15 dakikadan fazla kalmayın.  

 • Sık sık kepçe ile ısıtıcıya su dökerek saunadaki nem oranını artırın.  

 • Astım, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlıklarınız varsa saunadan uzak durun.  

 • Saunaya girmeden önce ağır yiyecekler yemeyin. Yemekten en az 2 saat sonra saunaya girin.  

 • El ve ayaklarınızda yara var ise saunayı kullanmayın. Aksi takdirde enfeksiyon kapabilirsiniz.  

 • Saunaya girmeden önce üzerinizde bulunan saat, takı, aksesuar vb. ekipmanları çıkarın.  

 • Saunada gözenekler açılıp bol miktarda sıvı kaybedileceğinden, saunadan çıktıktan sonra en az 20 dakika dinlenin ve bu süre zarfında bol miktarda sıvı ve mineral tüketin.  

 • Saunanın yapımında kullanılan malzemelerin çam ya da ladin ağacından yapıldığından emin olun. Ucuz maliyet için diğer malzemelerden yapılmış saunalar sağlıksız olmaktadır.  

 • Saunanın içerisinde acil durum emniyet butonu olduğunu kontrol edin ve bu özellikteki saunaları tercih edin.  

 • Kullanmadan önce hamam ya da saunanın özel kullanım talimatlarını okuyun. Bu talimatta belirtilen hususlara muhalif hareket etmeyin.  

 • Sauna içerisinde kendinizi kötü hissettiğiniz anda derhal dışarı çıkıp hava alın.  

 • Saunadan sonra mutlaka ılık duş alıp tansiyonunuzun normale dönmesini sağlayın.