Online Psikolog

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Online Psikolog Nedir?


Gündelik yaşam, okul, iş ve aile derken, kendimize aslında vakit ayıramadığımızı fark ederiz. Psikolojik destek almak istediğimiz dönemlerde zaman bulamayabilir veya ulaşım problemi yaşayabiliriz. İsimdustu.com, uzman psikologlarımız ile sizlere, güvenilir ve hızlı bir biçimde görüntülü online görüşme sağlayabilir, siz dilerseniz ya da uzmanımız gerekli gördüğü taktirde birebir seanslar gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem uzman araştırmak, ulaşım gibi zaman ayırmanız gereken durumlardan kurtulmuş olur, hem de müşterimiz olmanın avantajı ile yüksek ödemeler yapmak zorunda kalmazsınız.
İşimdüstü.com da online psikolog ilanlarına göz atabilir, bütçenize ve diğer kriterlerinize göre online psikolog alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Böylece psikolog ofislerine gitmek zorunda kalmadan, online psikolog randevusu alarak, online psikolojik danışma ve online psikolojik destek alabilirsiniz. Yüzlerce psikolojik danışanlara online danışmanlık etmiş uzman psikologlarımızla, isimdustu.com olarak online psikolog hizmeti sağlamaktayız.Online Psikolog Yüz Yüze Kadar Etkili Mi?Gerek fiziksel şartların uygunsuzluğu, gerek zamanı daha iyi yönetebilmek, gerekse de covid-19 sebebi ile online terapi süreçleri daha çok gündeme gelmeye başladı. Bununla beraber kafalarda bir soru işareti belirdi; online terapi yüz yüze terapi kadar etkili mi ? Kültürümüz gereği yüz yüze iletişim kurmak bizim için önemli.
Öncelikle online terapi aslına bakarsanız biz Psikologların aşina olduğu bir süreç. Bulunduğunuz şehirde terapi desteği bulamıyor olabilirsiniz. İşiniz nedeniyle yoğun çalışıyor ve çalışma saatlerimize yetişemiyor olabilirsiniz. Çocuklarınız olabilir onlara bakım vermek tüm gününüzü aldığı için onlar içeride uyurken siz uyku saatlerinde destek almak istiyor olabilirsiniz. Yurt dışında yaşıyor olup kendi dilinizde destek almak istiyor olabilirsiniz. Bunun gibi birçok süreç pandemi öncesi de bizlerle beraber idi. Gerçek şu ki yapılan çalışmalara göre online terapi ile yüz yüze terapi arasında en ufak fark dahi yoktur.Çevrimiçi Terapi Nedir?


Günümüz döneminde online terapi (çevrimiçi terapi) büyük bir önem arz ediyor. İnternet terapisi adıyla da bilinen bu yöntem bireysel ve grup terapilerinin gerçekleştirdiği uzaktan psikolojik yardım uygulamasıdır. Telepsikiyatri, Telepsikoloji, Çevrimiçi Psikolojik Danışmanlık gibi isimlerle ifade edilen bu uygulamanın dünyadaki gelişim sürecine bakıldığında oldukça eskiye dayandığı görülmektedir. Tarihi çok eskilere dayanan bu yöntem, ilk olarak televizyon araçlığıyla uygulanmıştır. 1976 yılına gelindiğinde bilgisayarın piyasaya sürülmesiyle birlikte online terapiler hızla yayılmış, en gelişmiş dönemi ise 1995 yılları dönemindedir. Online terapi uygulamaları teknolojideki hızlı gelişmelere paralel olarak her geçen gün çeşitlenmektedir. Geçmişte ağırlıklı olarak telefonla yapılan uygulamalar günümüzde; çeşitli web siteleri üzerinden online yazışma, e-posta ile danışmanlık ve video konferans programları ile görüntülü görüşme şeklinde gerçekleştirilmektedir.
Online Psikolojik Desteğin Olumlu ve Olumsuz Yönleri


Online psikolog desteklerinin en önemli avantajları, kolaylık sağlamalarıdır. Psikolojik danışmanlık almak isteyen kişi, sadece şehrindeki psikologlardan destek almak zorunda kalmamakla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki psikologlara ulaşabilmektedir. Psikolog seçeneklerinin artması vesilesi ile danışan kişi, kendine daha uygun ve yakın bulduğu psikologla bağlantı kurabilmektedir. Online psikolojik destek almanın bir diğer avantajı ise maliyetidir. Yüz yüze psikolojik destek alınmasının getirdiği kira, ofis maliyetleri, çalışanlar, faturalar gibi maliyetler, seans ücretine yansımaktadır. Online hizmette ise bu tarz maliyetler bulunmadığı için seans başı ücret bi hayli daha uygun olabilmektedir.

Birçok ülkede henüz online psikolojik destek hizmetinin yasal alt yapısı oluşturulmamıştır. Bu nedenle online terapist ile danışan arasında ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklarda hukuki sürecin nasıl işleyeceği konusunda bazı tereddütler bulunmaktadır. Dünya nın teknoloji çağına ayak uydurmasıyla bu tür problemlerin de çözüleceğinin ummaktayız.Online psikolog yorumlarını okumak isterseniz ilginizi çeken online psikolog ilanın içinden diğer İşim Düştü kullanıcılarının yapmış olduğu yorumları okuyabilirsiniz.Psikolog


Psikologun kelime anlamı ruh bilimcidir. Psikolog gruptaki veya bireydeki davranışı veya davranışı inceler; nedeni ve bilgiyi açıklamaya ve bir çözüm bulmaya çalışır. Psikolog; hapishaneler, klinikler, hastaneler, mahkemeler, adli tıp, okullar veya fabrikalar gibi farklı alanlarda çalışabilir.


Uzman Psikolog Ne Yapar?


Popüler inanışın aksine, bir psikolog sadece hastaları dinleyen bir insan değildir. Uygulayıcı veya araştırmacıların psikologları farklı alanlarda çalışabilir ve hastaları olmayabilir. Farklı alanlarda çalışmasına rağmen, psikologlar kaba bir iş tanımına sahiptir ve aşağıdaki gibi listelenmiştir:
Eğitim ve sertifika testlerini uygulamak, test sonuçlarını profesyonel psikologlar, psikiyatristler, doktorlar veya test gerektiren kurumlarla paylaşmak, atandığı alanda psikolojik destek sağlamak, psikolojik değerlendirme için nedensellik oluşturmak, dürtüsellik, davranış ve motivasyonu kontrol etmek.


İyi Bir Psikologun Nitelikleri Nelerdir?


İyi bir psikolog üst düzey gözlem kabiliyetine sahiptir ve olayları farklı açılardan görebilir. Bireyleri yargılamaktan ve onları küçük düşürmekten kaçınır. Bireylerle iş ilişkisi haricinde bir iletişim kurmaz. Devamlı süratle kendini geliştirir ve psikoloji ile ilgili yeni çıkan yayınları takip eder. Bireylerin dilinden kolaylıkla anlar. Konsantrasyonu oldukça iyidir. Psikolojinin yanı sıra felsefe, antropoloji ve sosyoloji alanlarında da bilgi sahibidir. Yeni ortaya çıkan test ve teknikler hakkında bilgisi olur.


Terapi nedir, Neden Yapılır?


Terapi, bireyin yaşadığı sorunların psikologla yaptığı seanslar neticesinde, ortadan kaldırılması ya da azaltılması yöntemidir. Pek çok insan, yaşamının herhangi bir evresinde sorunlarla karşılaşır. Bu sorunların kaynağı, terapide psikolog tarafından keşfedilir ve tedavi ile kişiye yeni bakış açıları kazandırılır. Bu sayede çok zor görülen sorunların üstesinden gelmek amaçlanır. Hayatımızda yaptığımız seçimlerin, hikâyemizle bir bağı bulunur ama biz bunun bazen farkında olmayız. Terapi, bize farkındalık kazandırır ve kendimizi tanımamıza ve daha doğru kararlar almamıza olanak sağlar.


Hayatımızdaki sorunlar genellikle bir süreç sonucunda birikir. Bu sebeple çözümün kalıcı olabilmesi için tedavi de bir süreç boyunca devam etmelidir. Yalnızca bir seans terapi ile sorunlarınızı ortadan kaldıramazsınız ancak bunun için başlangıç yapmış olursunuz.


Evinizdeki Psikolog Kimdir?


Günümüzde birçok işlem dijital dünya üzerinden yapılabilmektedir. Psikoloji seansları da internet üzerinden hizmet veren çeşitli siteler aracılığıyla uzman psikologlar eşliğinde gerçekleştirilmeye başlamış ve gitgide yaygınlaşmaktadır. Bu online terapi olarak adlandırılabilir. Bu, tüm dünyada video ve ses yoluyla bir tedavi yöntemidir. Farklı şehirlerde veya ülkelerde ya da terapistle uzak bölgelerde yaşayan insanlar için idealdir. Yüz yüze görüşme ortamını video-konuşma biçimini temel alır. Terapist yine ofisinde olur. Yüz yüze konuşma gibi belirli bir süre içinde başlar ve biter. Hiçbir şekilde ses veya görüntü kaydedilmeyecektir. Tüm süreç gizlidir. Terapist ilk toplantıda durumu net bir şekilde açıklar. Müşterilere ayrıca konuşmaları kaydetmemeleri hatırlatılır. Teknolojinin yardımıyla, uzak bölgelerdeki kliniğe gitme fırsatı olmayan veya evden çıktıklarında son derece endişeli hisseden insanlar kolayca tedavi desteği alabilirler.


250.00₺

İstanbul
Yetişkinim ve online psikolog istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

200.00₺

İzmir
5 yıllık bir ilişkimden ayrıldım. Nişanlanacağımız gün beni terk etti. Onu unutmak istiyorum ve en hızlı sürede. Fiyat ??

250.00₺

İzmir
Kısa süreli çözüm odaklı terapi hizmeti için fiyat

300.00₺

Ankara
Sigarayı bırakmak için bana yardım edecek bir online psikolog istiyorum. Fiyat alabilir miyim?

150.00₺

Adana
Özgüven eksikliği yaşayan 15 yaşında bir kızım var onun için psikolog arayışına girdim. Fiyat teklifi verir misiniz.

220.00₺

Adana
Bir türlü kurtulamadığım kedi fobim var. Rüyalarıma giriyor sürekli. Daha öncesinde kedi ile ilgili kötü bir anım da yok ama bu fobimi atlatamıyorum. Tercihen online bir hizmet almayı isterim. Saatlik ücret ne olur?

240.00₺

İstanbul
Zaman zaman kaygı bozuklukları yaşamaktayım. Bu süreçte yardımcı olabilecek bir psikolog arıyorum. Uygun bütçeli olmasını tercih ederim.

150.00₺

İstanbul
Online terapi hizmet bedeli nedir? Uygun fiyat olursa hemen görüşmek isterim.

180.00₺

Ankara
7 yaşındaki oğlumun yemek yeme sorunu var. Hiçbir şeyi yemiyor bütün yemekleri seçiyor. Denemediğim yol kalmadı ve gözümün önünde eriyor. Bana yardımcı olursanız mutlu olurum. Seans ücretiniz nedir?

250.00₺

İstanbul
Bireysel terapi hizmeti için fiyat nedir? <br>

200.00₺

İstanbul
Üniversite sınavına hazırlanıyorum ve çok heyecan yapıyorum sınavlarda. Bildiğimi de yapamıyorum ve başarısız oluyorum. Bu özelliğimden kurtulmak istiyorum. Fiyat nedir?

250.00₺

İstanbul
Yeni evleneceğim ve evleneceğim kişiyle beraber çift terapisi almayı istiyoruz. Bu konu ile ilgili fiyat bilgisi nedir?

100.00₺

Adana
Çocuğum ergenlik dönemini çok hırçın sinirli agresif atlatıyor. Online psikolog yardımı almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Uygun fiyatlı olabilir mi?

250.00₺

Ankara
Hamileyim ve bu süreçte biraz zorlanıyorum destek almak istiyorum. Fiyat nedir acaba.

150.00₺

İstanbul
Kızım 8 yaşında onun için online psikolog hizmeti almak istiyorum. Seans ücreti hakkında bilgi almak istiyorum.

200.00₺

Adana
Merhaba biraz kötü bir süreçten geçiyorum ve kendimi iyi hissetmiyorum. Saat ücretiniz nedir?

150.00₺

İstanbul
rahatsızlığım ile ilgili danışman arıyorum.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans