Şehirler Arası Nakliyat

Fiyat

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Şehirlerarası Nakliyat

Şehirlerarası nakliyat işlemlerinde, taşıma hizmetini yapacak olan firmanın nitelikte olmasına dikkat edilmesi gerekir. Şehiriçi ve şehirlerarası nakliyat sektöründe, faaliyette bulunan firma sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Buna bağlı olarak niteliksiz taşıma hizmetinin inceliklerinden anlamayan tezgâh altı denilen firma sayısı da beraber artmaktadır. Bu firmalar sektörde müşteri bulmak amacıyla düşük fiyat teklifleri ile taşıma hizmeti sunmaya çalışırlar. Ancak taşınacak ofis eşyaları ve malzemeleri, fabrika taşımacılığı, evden eve nakliyat, büro taşımacılığı gibi taşıma işlemleri profesyonellik gerektiren dikkat ve özen gösterilmesi gereken işlerdir. Nakliyat işlemlerinde profesyonel bir firma ile çalışmak hem eşyaların ve ürünlerin sağlam taşınmasını sağlar hem de bu süreçte tedirginliğiniz en az derecede olur.

Şehirlerarası Nakliyat İşlemlerinde Eşyaların Sigortalanmasının Önemi

İnsanlar, yüksek ücretler ödeyerek ve emek vererek aldıkları eşyaları ve malzemeleri taşınması sırasında bu eşyaların ve malzemelerinin zarar görmemesini arzu ederler. Olası herhangi bir zarar söz konusu olduğunda ise eşya sahiplerinin mağdur olmaması için sigortacılık hizmetlerinden yararlanarak taşıma hizmeti yapılmasının önemi büyüktür. Her ne kadar taşımacılık sektöründe nitelikli firmalar eşya ve malzemeleri cinsine göre darbelere dayanıklı ambalajlama ürünleri kullanarak paketlenmiş olsa dahi, şehirlerarası nakliyat sırasında, yolculukta kaza gibi durumlarda bu ürünler zarar görebilmektedir. Bu yüzden hem taşıma sırasında hem de yolculuk sırasında olası herhangi bir zarar, eşya ve malzemelerde oluştuğunda eşya sahiplerinin mağdur olmaması için taşınan eşya ve malzemelerin sigortalanması gerekir. Herhangi bir zarar söz konusu olduğunda, sigorta poliçesinde yer alan limitler esas alınarak zararlar, sigorta kapsamında karşılanır. Böylece eşya sahiplerinin mağduriyeti giderildiği gibi sigortacılık hizmeti sunan firmada bu sayede müşterilerine güvence verecek kurumsal yapısını gösterir. Bu şekilde taşıma hizmeti sunan firmalar, müşteriler tarafından daha fazla tercih edilir.

 

Şehirlerarası Nakliyat Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Şehirlerarası nakliyat firmaları arasında eşya ve malzemeleri taşıyacak firmayı belirlerken aşağıda belirtilen hususlara dikkat ederek firma seçilmesi büyük fayda sağlayacaktır.

  • Nakliye hizmeti veren firmanın; kurumsal bir yapıya sahip olması, firmanın kurumsallığını gösteren bir web adresinin bulunması, WhatsApp, Instagram, Facebook gibi sosyal medya araçlarının bulunması
  • Nakliye firmasının sigortacılık hizmetleri ile taşıma işlemi yapıp yapmadığına dikkat edilmelidir.
  • Firmanın nakliye işlemlerinde kullandığı ekipmanların mülkiyetinin, firmaya ait olması
  • Şehirlerarası nakliyat yapılabilmesi için firmanın alması gereken sertifika ve belgelere sahip olmasına dikkat edilmelidir.
  • Asansörlü taşıma sistemi ile eşya ve malzemelerin taşınmasına ve böyle bir hizmetinin bulunup bulunmadığına özellikle dikkat edilmelidir.
Firmanın nakliye işlemi ile ilgili yaptığı tüm işlemlerin resmi nitelik taşıması adına tarafların mağdur olmaması için sözleşme yapıp yapmadığına bakılmalıdır. Kullanılan ekipmanların nitelikli olmasına ve taşıma işlemini yapacak personelin alanında uzman kişilerden olmasına dikkat edilmelidir.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans