Baskı & Matbaa

Baskı & Matbaa hizmeti veren firmalardan teklif almak için Baskı & Matbaa talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Baskı & Matbaa

Her sektörde baskı & matbaa gerekli olan bir şeydir. Reklam, tasarım, ne olursa olsun bilgisayar ortamında oluşturulan bir şeyin matbaa aracılığıyla basılması oluşturduğunuz projenin hayata geçirilmesi demektir. Hayatımızda denk geldiğimiz broşürler, dergiler, kitaplar, posterler ya da aklınıza gelen her türlü baskı ürünleri baskı & matbaa hizmetinin ürünüdür. Eğer siz de bilgisayar ortamında oluşturduğunuz bir şeyi hayata geçirmek istiyorsanız matbaa aracılığıyla bastırabilirsiniz. Bilgisayar ortamında oluşturduğunuz şey broşür, poster, kitap ya da herhangi bir şey olabilir. Baskının iyi olabilmesi için önemli faktörlerden birisi matbaadır. Her şeyin istediğiniz gibi olması için matbaa seçimine dikkat etmelisiniz. Bir de bastıracağınız şeyin baskı formatına uygun şekilde oluşturulması da çok önemlidir.

Baskı & Matbaa Hizmeti Nedir?

Günlük yaşantımızda sıkça rastladığımız kitaplar, broşürler, dergiler, gazeteler ve buna benzer ürünlerin hepsi baskı & matbaa hizmetinden çıkar. Broşürü örnek olarak gösterelim. Broşür ilk olarak bilgisayar ortamında oluşturulur. Sayfaları, tasarımı, renk ayarları bilgisayarda tamamlandıktan sonra basılması için matbaaya gönderilir. Matbaa kendisine iletilen broşürü istenen basım sayısı kadar basar. Baskının iyi olup olmaması hem bilgisayar ortamındaki oluşturuluş biçiminden hem de matbaadan kaynaklanabilir. Bilgisayarda oluşturduğunuz tasarımın sorunsuz olduğunu düşünüyorsanız sorun matbaanın kullandığı malzemelerin kalitesinden de kaynaklanıyor olabilir. Bundan dolayı kullanılan malzemelerin kalitesi de düzgün baskı olması açısından önem verilmesi gereken bir durumdur.

Baskı & Matbaa Hizmeti Ne İşe Yarar?

Bir iş yeri sahibi olduğunuzu düşünelim. Yaptığınız işler hakkında bir broşür ya da poster tarzında bir şey oluşturuyorsunuz. Tasarladığınız broşür ve posteri insanlara yaymanız gerekir. Çünkü ne kadar çok insana ulaşırsanız işiniz o kadar çok yayılır. Bunun için baskı & matbaa size yardımcı olan bir hizmettir. Baskı sayesinde oluşturduğunuz broşürü bastırıp insanlara kolayca dağıtabilirsiniz. Eğer bastırmayıp internet ortamında yaymaya çalışırsanız işiniz çok daha zor olur. Ne kadar çok insana ulaşabilirseniz yaptığınız hizmetler de o kadar çok duyulmuş olur. İş yerinizi büyütmek, daha çok insana hitap etmek için baskı iyi bir çözümdür.

Baskı & Matbaa Malzemeleri

Baskının düzgün olup olmamasının iki faktöründen bahsettik. Bilgisayar ortamındaki tasarımınız renk ve diğer unsurlar yönünden baskıya uygunsa geriye matbaa kalıyor. Matbaada kullanılan malzemeler baskı için çok önemlidir. Bundan dolayı baskı yaptıracağınız matbaayı iyi seçmeli ve araştırmalarınıza kullandıkları malzemelerin kalitesini de eklemelisiniz. Aksi takdirde baskı çok iyi olmayabilir. Matbaadaki en önemli malzemelerden birisi mürekkeptir. Bastıracağınız şey yazı içeriyorsa ve mürekkep kaliteli değilse ortaya soluk renkli bir yazı çıkabilir. Kullanılan malzemelerin kalitesi baskı görüntüsünün netliği açısından da önem taşır. Malzeme kaliteli değilse bastırdığınız ürün bulanık, görüntü kalitesi düşük bir şekilde basılabilir. Bu tarz problemler yaşamamak için titiz olmalısınız.

Benzer talepler

 • Ne Bastırmak İstiyorsun?: bumm
 • Baskı Kaç Adet Olacak?: 5
 • Baskı Yapılacak Malzeme Tercihiniz Varmı?: a4
 • Açıklama
  düğün davetiyesi

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Baskı matbaa hizmeti sayesinde birçok kullanılan ürünün basım işlemi gerçekleşir. Takvim, ajanda, katalog, broşür gibi aksesuarlar bu baskı makileri sayesinde ortaya çıkar. Büyük şirketler ve iş yerleri kendi adlarına ajanda ve takvim gibi kullanılan ürünler matbaacılığın faydaları olarak karşımıza çıkıyor. Ürünlerin hazırlanmasında kaliteli hamur baskı kullanılarak ortaya dayanıklı aksesuarlar çıkar. bu konuda önem verilen hususlar:

  • Baskı matbaa hizmeti için öncelikle uzun yıllardır bu konuda hizmet veren bir firmanın tercih edilmesi işlerin daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlar.

  • Tercih edilen firmaların daha önce verdiği hizmetleri araştırılmalıdır. Yapılan araştırmalar müşteri memnuniyetini ve yapılan işlerin kalitesi hakkında bilgi verecektir.

  • Baskı matbaa firması seçerken aceleci davranmamak ve bu konuda çevreden ve internet üzerinden incelemeler yapmak işlerin seyri açısından önem arz ediyor.

  • Tercih edilen firmaların alanında profesyonel ve kullandıkları kaliteli malzemeler ile müşteri memnuniyetini sağlamaları gerekir.

  • Tercih edilen firmanın kaliteli ve güvenilir olması işlerin ve verilen hizmetlerin daha verimli olmasını sağlayacaktır.

  • Baskı sırasında kullanılan makinelerin yüksek bir performansa sahip olması gerekir.

  • Baskı ve matbaa hizmeti alınacak firmanın kullandığı araç gereçlerin yeni ve teknolojik sistemler ile donatılmış olması gerekir.

  • Tercih edilen firmanın müşteri memnuniyetine ve görüşlerine önem vermesi gerekir ve çalışan personelin ise işinin uzmanı olması ortaya çıkacak işlerin verimliliği açısından çok önemlidir.

  • Baskı ve matbaa hizmeti almadan önce firma ile fiyat konusunda net bir sayıda buluşmak gerekir. Bu durum daha sonra ortaya çıkacak problemleri engellemiş olacaktır.

  • Seçilen firmanın alınacak hizmet konusunda bazı örnekler sunması ve beklenen çalışmaların yapısı hakkında bilgi vermesi gerekir.

  • Baskı ve matbaa çalışmaları son şekli öncesi tekrar gözden geçirilmeli ve eksikler varsa giderilmeli ve ortaya başarılı çalışmalar çıkmalıdır.

  • Baskı ve matbaa hizmeti verecek firmanın kurumsal olması ve kendine özgü yöntem ve stillerinin olması gerekir.

  • Baskı işlemlerinde kaliteli kâğıtlar ve renkli tasarımlar olmalıdır.

  • Basımı yapılacak broşür ve katalog gibi ürünlerin tasarımında yaratıcı ve parlak fikirler ile hazırlanmalıdır.