Beyaz Eşya Servisi

Teknolojinin hızla ilerlemesine istinaden yaşamlarımıza giren, yaşamlarımızı kolaylaştıran çok sayıda ürün var. İşte o ürünlerden bir tanesi de hemen her evde bulunan beyaz eşyalardır. Nitekim her ürünün olduğu gibi bu tarz ürünlerin de bir raf ömrü, bir miladı var. Kimi zaman bu ürünlerde de sorunlar çıkabiliyor. Böylesi durumlarda da kaçınılmaz olarak beyaz eşya servisi çağırmak gerekiyor. 

Hangi Eşyalar Beyaz Eşya Grubundadır

Genel olarak bakıldığında beyaz eşya denilince insanların aklına ilk gelen ürünler doğal olarak dış gövdesi beyaz olan elektrikli elektronik ürünlerdir. Yani başta buzdolabı olmak üzere, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ankastre mutfak ürünleri, çamaşır kurutma makinesi beyaz eşya olarak adlandırılan ürünlerdir. Çok farklı yerli ve yabancı markaların çok değişik özelliklerde beyaz eşyaları yine farklı fiyat aralıklarında piyasaya sunulmaktadır. 

Beyaz Eşya Servisi Ne İş Yapar?

Beyaz eşya servisi olarak hizmet veren firmalar bir tür teknik servislerdir. Üstte belirtilen beyaz eşyalarda yaşanan sorunların giderilmesini ve tamir edilmesini sağlarlar. Yani tamir ve onarım alanında genel olarak hizmet veren kuruluşlardır. Bunun yanında istenmesi durumunda beyaz eşyaların bakımını da belli periyotlar ile gerçekleştirirler. Yine eğer parça değişimi gerekir ise parça değişimini de yaparlar. Burada önemli olan parça değişiminin orijinal yedek parça olması ve garantili olarak değiştirilmesidir.

Böylesi bir alanda çalışmak belli bir uzmanlık, eğitim ve deneyim gerektirir. Yaşanan arızalar cihaza bağlı olarak değişmekle beraber kullanıcı hatasına bağlı olabilir. İlgili ürününün parçasının raf ömrü tamamlanmış olabilir. Üretimden kaynaklı hatalar olabilir. Ani elektrik gidip gelmelerine bağlı hatalar ortaya çıkabilir. Yine hatalar, elektrik elektronik mekanik ya da son sistem olanlarda dijital sorunlar olabilir. Her biri için de ayrı bir işlem yapmak gerekli olabilmektedir.

Beyaz Eşya Servisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Kişiler beyaz eşyalarında sorun yaşadıkları zaman beyaz eşya servisi çağırmadan önce belli bir takım konuları araştırmak durumundadır. Bunların en başında ilgili servisin alanında uzman, deneyimli, bilgili bir servis olup olmadığıdır. Mutlaka alanında sahip olması gereken evrakları var mı kontrol edilmelidir. Referansları incelenmelidir. Sizin beklentilerinize siz istediğiniz zaman yanıt verebilecek mi öğrenilmelidir. Tüm bunlardan sonra ise işin parasal boyutu gelmelidir. Sonuçta her ürünün kendince bir ürün özelliği vardır. Konuya hâkim olabilmek burada son derece önem arz eden bir husustur. 

Beyaz Eşya Servisinin Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar 

Beyaz eşya servislerinde fiyatlar farklılık gösterebilir. Standart alınan bir servis ücretinin yanında eğer parça değişimi var ise onun da parası ayrıca alınmaktadır. Bunun yanında yine eğer yapılan bir bakım varsa o da ayrıca ücretlendirmeye tabi olan bir durumdur. Beyaz eşya servislerinin fiyatları ilgili kuruma göre firmanın fiyat politikasına göre de değişkenlik arz eder.